31rokov
na trhu!

Produkty:

MPL Racing

MPL Racing 2019

Dostihová sezóna 2020 stále čaká na svoje otvorenie, pripomeňme si tú vlaňajšiu zostrihom triumfov slovenskej stajne MPL Racing.

 

13. mája 2020 

Najlepší prútenkár 2019: Medici 

 
 
Rozhovor s Jaroslavom Brečkom, šampiónom prekážkových trénerov, o budúcnosti Mediciho, ktorý bol na slávnostnom galavečere slovenského turfu v Bratislave vyhlásený za Najlepšieho koňa cez prútené prekážky.
„Čo sa týka Mediciho, všetko záleží na jeho hlave. Zatiaľ je jeho hlava v poriadku, a aké bude preferovať skoky, to uvidíme. Rád by som ho videl na zelených prekážkach, ale nie je to kôň s ktorým by sme mohli vymýšľať, možno to, čo mu sedí teraz, mu bude sedieť celý život. Určite to skúsim, možno sa mu to bude páčiť. V tréningu už zelené skoky skákal a nemal s tým absolútne žiadny problém. Ale či ho nechať na hirdách a skúsiť jedny dostihy takto, a keď sa to podarí, aby ho to zase „nezabilo“ lebo on musí byť na takej ľahkej nôte, aj si myslím, že keď ho budeme ťahať vyššie a vyššie, tým pádom budeme na neho klásť väčšiu záťaž a on si na seba takzvane „šáhne“, tak je možné, že nebude chcieť znovu utekať. Musí to byť tak, že bude mať dostatok energie na všetko, čo bude behať. Musí mať 200% - ný náboj, aby podal 80 – 90% výkonu a s tým aj dokáže vyhrať“, prezradil kouč z Javorca.
 
2. decembra 2019
 

Gray Touch opäť víťazne

 
Jozefom Chodúrom hotovaný Gray Touch pod českým džokejom Martinom Laubem si ľahko o 1,5 dĺžky poradil s konkurenciou na Cene JSB Match Diabolo, míľových dostihoch II. kategórie, čím nadviazal na svoj triumf začiatkom októbra na tejto úrovni. Päťročný beluš zo stajne MPL Racing zreje ako víno, vo svojej prvej sezóne v roku 2017 vybehal na dotáciách 1070 eur, o rok neskôr to bolo 1685 eur a v roku 2019 sa hodnota zisku zastavila na sume 8860 eur.
 

Medici stávkujúcich nesklamal, sezónu zavŕšil víťazstvom

 
Ryšiak s americkým pôvodom Medici zo slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu zakončil úspešnú sezónu víťazne, keď sa presadil na Cene Saturnina a naplnil preferencie stávkujúcich, ktorí ho na 3600 metrové súperenie cez prútené prekážky vyslali s  kurzom 1,4:1. Ankaa s Jánom Machom si po štarte vytvorila značný náskok, ktorý kontroloval práve medzi na čele skupinky prenasledovateľov. Žrebec po Curlinovi sa v disciplíne cez ľahšie skoky predstavil dostihovej verejnosti šesťkrát, z čoho polovica štartov bola víťazná, druhú tvoria tri druhé miesta.
 
Medici v minulosti štartoval na rovinách v USA, Nemecku a pripísal si aj úspech z Rakúskeho derby na hipodróme Magna Racino v Ebreichsdorfe pri Viedni.
 
10. októbra 2019
 

Tempico pred seba nikoho nepustil

 
Systémom štart-cieľ ovládol Hendikep Sadomisa päťročný nemecký rodák Tempico, ktorému džokej Zdenko Šmida naordinoval aktívny priebeh, kedy od úvodných metrov derby dištancie roviny III. kategórie až pod cieľovú podkovu nepustili pred seba žiadneho súpera z nepočetného päťhlavového štartového poľa. Hnedý valach zo stajne Miroslava Pisklu absolvoval rušnú úspešnú sezónu, keď sa do štartovacích boxov postavil dvanásťkrát z čoho vyťažil dve víťazstvá a osem umiestnení, čo rezultovalo do zárobku 4455 eur. Tempico je v opatere trénera Pavla Kalaša.
 
 
22. októbra 2019, foto Miro Abík 

Gray Touch sa presadil na dvojkovej úrovni

  
Hendikep Fortalezy, rovinový test druhej kategórie na 1400 metrovej dištancii sa stal korisťou Gray Toucha zo stajne MPL Racing, ktorého pripravuje Jozef Chodúr v Borskom Mikuláši. Poľský jazdec Piotr Krowicki v sedle bieleho valacha s francúzskym sufixom útočiaci stredom dráhy zvádzal rozhodujúci súboj od začiatku cieľovej rovinky s Línkovým True Champom, ktorého pilotoval český džokej Martin Laube. Gray Touch zvíťazil po boji o pol dĺžky so stávkou kvótu 7:1 a na stajňový účet pripísal dotáciu 2000 eur za triumf plus 265 eur majiteľskej prémie.
 
 
10. októbra 2019, foto Miro Abík
 

Fort Ryan s premiérovým triumfom

 
  
Päťročný nositeľ mena slávneho otca Fort Ryan zvíťazil na Cene Call Me Xely, pomenovanej po premiantke milánskej prútenkárskej Gd-2 v zhodných stajňových farbách, v záverečných dostihoch bratislavského mítingu koncom septembra. Jaroslav Brečka viedol svojho zverenca na 3200 metrovej štreke rovinového súperenia pre budúcich skokanov v závetrí štartového poľa, aby pred záverečným oblúkom razantne zavelil do útoku za premiérovým triumfom Fort Ryana.
 
 
30. septembra 2019, foto Miro Abík

Gaston tretí na Kincsem Díj

 
Dvojročný írsky import Majakowski v opatere Pavla Kalaša triumfoval na tretí pokus počas záhoráckeho dostihového mítingu. Hnedák po Hillstar v majetku MPL Racing debutoval koncom júna v Bratislave štvrtým miestom,pri druhom behaní na rovnakej dráhe našiel len jediného premožiteľa, a naplno to vyšlo v areáli PD Senica v Čáčove po džokejom Jaroslavom Línkom. Ten priviedol po boji o 0,75 dĺžky k sezónnemu prvenstvu aj Tempica na vytrvaleckom teste IV. kategórie.
 
 
 
Víťaz Zlatého pohára Gaston si na Cene turfu zmeral sily so zástupcami klasického ročníka, kde mala prekvapivo navrch trojročná belka trénerky Kubovičovej, ktorá odsunula aktuálne najvýkonnejšieho koňa MPL Racing k zisku druhej dotácie. Štangelov podriadený sa o mesiac neskôr predstavil v Budapešti na vrcholných medzigeneračných vytrvalostných dostihoch Kincsem Díj (rovina, Graded 1, 2400 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 12 miliónov Ft), z ktorých vyťažil v prepočte 5580 eur za bronzový dobeh za domácim Nanchom a víťazom Slovenského derby Arcturusom. Gastona viedol český džokej Martin Laube.
 
 
 
Za hranice sa pozrel aj Medici a aj tentoraz potvrdil správnosť presmerovania z hladkých tratí nad prekážky. Čikom Brečkom nasedlaný, Janom Odložil odjazdený pôsobivý ryšiak prebehol cieľom na Cene Mezinárodní výstavy Koně v akci na druhom mieste. Medici v dostihoch cez prútené prekážky nebol horší ako druhý, zo štyroch štartov premenil dva vo víťazstvá.
 
 
11. septembra 2019
 

MPL Racing na víťaznej vlne 

 
Dva júlové dostihové mítingy boli pre stajňu MPL Racing mimoriadne úspešné, keď počas derby dňa triumfovali Gaston a Heritage, následne dve prvenstvá o týždeň neskôr pridali Gray Touch a Medici. Gaston, druhý zo Slovenského derby spred dvoch sezón, zaskočil stávkujúcich na Zlatom pohári, ktorí ho na vytrvalecký test na 2600 metrov vyslali s kurzom 19,90:1. Z Poľska odskočivší Michal Abík viedol potomka Youmzaina v závetrí na druhej – tretej priebežnej pozícii osemčlenného štartového poľa, ktoré sa tristo metrov pred páskou vyrovnalo, na dištancii 200 sa spolu s Gastonom, útočiacim stredom, odpútali Dominique a Sapienti, čo vyústilo v nervy drásajúci finiš so šťastným koncom pre nového zverenca Mariána Štangela. Gaston zvíťazil po tuhom boji o krátku hlavu pred Jozefom Bojkom pilotovaným Dominiquem, na ktorého tretí Sapienti strácal krk.
 
Pre hnedáka s francúzskym sufixom v službách MPL Racing ide o druhé životné víťazstvo z 19 štartov, z ktorých vyťažil ďalších 10 umiestnení, čo preložené do reči finančného sveta znamená zisk viac ako 27 tisíc eur.
 
 
Dvojkilometrový Memoriál Jozefa Košťála ľahko o 2,25 dĺžky ovládla Heritage, podriadená Pavla Kalaša, podporovaná českým džokejom Radkom Koplíkom. Ryanova dcéra si drží pozoruhodnú efektivitu, z 12 podstúpených testov ani raz neobišla nasucho, k trom víťazstvám pridala 9 umiestnení.
 
 
Výbornú sezónu má aj beluš Gray Touch v príprave mladého trénera Jozefa Chodúra, ktorému sa podarilo v sezóne už druhýkrát triumfovať. Po kontrolovanom priebehu Hendikepu Waajidy pri vybiehaní z posledného oblúka zavelil Lukáš Matuský do útoku a až do cieľa pred seba nikoho nepustili.
 
 
Radosť nielen majiteľskému pozadiu MPL Racing opäť rozdáva niekdajší rovinový Listed premiant Medici, ktorému prechod na novú disciplínu zjavne zachutil. Jeho chtivý prejav na firemnej Cene Proud Borisa musel ulahodiť oku všetkým priaznivcom bielo-červenej kombinácie. Zámorský produkt tretíkrát čelil prekážkam a dva razy víťazne.
 
 
 
23. júla 2019, Gaston s Michalom Abíkom (foto Miro Abík)
 

Derby 2019: Pavel Kalaš  

Skúsený kouč v minulosti pripravil viaceré úspešné partizánske akcie. Ďalšia prebehne možno už najbližšiu nedeľu, Slovenské derby je ideálnou príležitosťou zapísať sa do dejín. Menovec, ním hotovaného zástupcu MPL Racing, sa stal symbolom. Potvrdí sa nomen omen?

Medici pri druhom štarte cez prekážky úspešný

Na rovnakej dráhe v Topoľčiankach absolvoval Medici svoj druhý pokus cez ľahšie skoky a tentoraz bodoval naplno, keď s podporou Jana Odložila v sedle na 3400 metrovej trati Ceny obce Machulince nenašiel premožiteľa. „Medici mal dobrý priebeh, strážil som si špičku a podarilo sa, je to veľmi šikovný kôň“, zhodnotil český jazdec dostihy s ryšiakom zo stajne MPL Racing.

 

10. júla 2019, foto Miro Abík

Medici v novej disciplíne siahal po triumfe

 
 
Šesťročný ryšiak americkej proveniencie Medici zo stajne MPL Racing obsadil pri svojom prekážkovom debute na dráhe v Topoľčiankach tesné druhé miesto. Kôň roka 2016 pri nástupe do posledného oblúka trojkilometrového testu cez prútené prekážky prebral vedenie pod džokejom Janom Kratochvílom, no v dramatickej koncovke po tuhom boji o hlavu podľahol útoku Cheminée s Janom Odložilom.
 
Potomok Curlina je klasickým víťazom St. Legeru, Rakúskeho derby či Veľkej októbrovej ceny. Po nevýrazných dvoch sezónach sa presťahoval od Jaroslava Hanáčka do prevažne prekážkovej centrály Jaroslava Brečku.
 
  
 
 
 
 
10. júna 2019  

Blinkers: Klasiky 2019

Jarné klasiky a prípravné testy pred vrcholom sezóny Turf-gala. 
  

Castro: Revolúcia pokračuje

 

 
Trojročný hnedák nemeckej proveniencie v službách MPL Racing dokázal zvíťaziť aj pri druhom sezónnom teste, tentoraz v kategórii o dve priečky vyššie ako v aprílovom štarte, keď si znova zmeral sily s Peasom, a opäť úspešne. Cenu Innovatora (rovina II. kat., 2000 metrov, dotácia 4000 eur) chtivo rozbehol Castrov stajňový kolega, nie však tréninový, Fidell pod poľským hosťom Szczepanom Mazurom, neskorší víťaz s Michalom Demom v sede sa spolu Peasom viezli na konci štartového poľa. Na úrovni dištančného medzníka zobral Fidellovi kontrolu nad situáciou rakúsky Ulan, v tých chvíľach pôsobiaci ako víťaz. V posledných desiatkach metrov sa však raketovou koncovkou presadila dvojica Castro – Peas. „Pred derby máme naplánovaný ešte jeden štart, bývalý Derby-Trial.  Úmyselne som ho nehlásil na 2000 metrov počas Turg-gala, mal by to byť vytrvalec, často ho jazdím v práci, je to skôr taký flákač ako hektický kôň“, prezradil o Castrovi jeho tréner Pavel Kalaš.

 

 
Ukážkovo vyrovnaný hendikepový dobeh si mohli diváci v Starom háji vychutnať na Hendikepe Fiorhead, kde sa po boji o krk presadil Jozefom Chodúrom hotovaný a džokejom Jaroslavom Línkom vedený Gray Touch, ktorý po boji o krk zdolal odchovankyňu a bývalú reprezentantku bielo-červenej kombinácie La Palomu. Solídnym výkonom sa prezentoval štvorročný Quito, prebiehajúci cieľom na štvrtej priečke. Gray Touch prvenstvom obohatil účet MPL Racing 1300 eurami, plus majiteľskou prémiou vo výške 175 eur. 

 
 

Päťročného Fort Ryana delila od triumfu krátka hlava na medzinárodnom súperení žiakov. Potomka slávneho otca na dvojkilometrovej trati viedla žiačka Lenka Flášarová.

 

 

Princess Ryana z českej filiálky MPL Racing aj svoj druhý štart v steeplechase premenila na víťazstvo. Pod džokejom Marcelom Novákom v Slušoviciach ovládla zápolenie na 3800 metrov.

 

 

20. mája 2019 

Fidell a Castro naznačili klasické ambície

Dostihová stajňa MPL Racing do novej sezóny 2019 vykročila správnou nohou. Prvé body, v podobe dotačného zisku, do šampionátu dostihových stajní zaknihoval štvorročný hnedák Quito (dž. Piotr Krowicki), ktorý zvádzal napínavý boj s Cennou Orchideou v cieľovej rovinke a na prvenstvo mu chýbalo pol dĺžky.

Druhú dotáciu bral aj hnedák v najsledovanejšom klasickom veku Fidell, tradičný Memoriál Josefa Brečku priniesol vzrušujúcu koncovku s verdiktom cieľových arbitrov: tuhý boj – krk – krk. Odchovanca Miroslava Pisklu viedol talentovaný Michal Abík, pôsobiaci v Poľsku.
 
O premiérový tohtoročný triumf sa postaral trojročný Castro v opatere Pavla Kalaša. Strednotratiarsky test štvrtej kategórie absolvoval s razantnou podporou jazdca Michala Dema. Hnedák so zaujímavým pôvodom by mohol byť, spolu Fidellom, dôvodom na oslavnú kubánsku salsu smerom k blížiacim sa klasickým skúškam.
 
Beluš Gray Touch zmenil pôsobisko, presťahoval sa od trénera Jaroslava Hanáčka k Jozefovi Chodúrovi, a počas druhého mítingu slovenskej dostihovej sezóny dobehol s podporou džokeja Jaroslava Línka druhý na Cene Rosensturma.
 
 
 
 
 
 
16. apríla 2019, foto Castro 

MPL Racing: Zostrih sezóny 2018

Prehľad úspechov slovenskej stajne Miroslava Pisklu v sezóne 2018. 

 
14. februára 2019

Bumblebee ľahko splnil úlohu favorita 

Dostihy s názvom Cena Mojmíroviec - Urmína, rovina tretej kategórie na 1800 metrov, konané v Bratislave počas derniéry slovenskej sezóny 2018 opanoval napriek najvyššej nesenej hmotnosti mierne favorizovaný Bumblebee zo stajne MPL Racing. Päťročný valach, ktorého trénuje Jozef Chodúr sa po zmene vlastníckych vzťahov z vlaňajška premiérovo presadil v nových farbách. Celkovo má na konte štyri triumfy. Francúzsky rodák v sedle s Lukášom Matuským odskakoval s kurzom 3,10:1 a niesol 63 kilogramov na mäkkom trávnatom podklade.  
 
 
 
28. októbra 2018 

Princess Ryana uspela v novej disciplíne 

Štvorročná kobyla českej pobočky stajne MPL Racing Princess Ryana triumfovala  pri premiére nad ťažkými skokmi, keď v Brne s podporou džokeja Marcela Nováka zdolala všetkých súperov Ceny obchodní firmy Drápal  (steeplechase, 3400 m, pre 4-ročné kone). Trénerom Jozefom Piruchom pripravovaná odchovankyňa moravského Žrebčína Napajedla pri Zlíne získala v doterajšej kariére štyri víťazstvá na rovine, v dostihoch cez prútené prekážky sa jej uspieť nepodarilo a v skokansky náročnejšej disciplíne sa presadila na prvý pokus. Stvoriteľom hnedky je Ryan, bývalá hviezda MPL Racingu.
 
 

6. októbra 2018

Fidell víťazne na tretí pokus

 
Domáci Fidell zo stajne MPL Racing v Bratislave iste o 1 dĺžku zvíťazil na Cene Vitalindy, roviny III. kategórie, vyhradenej pre dostihovú omladinu. V sedle hnedáka s interesantným pôvodom bol český džokej Jaromír Šafář pri stávkovej kvóte 3,7. Hnedák po Move Your Vision z Federica, ktorého v bratislavskom Starom háji pripravuje tréner Marián Štangel, uspel pri treťom životnom štarte a je produktom chovateľských aktivít Miroslava Pisklu.
 
 
 
O týždeň skôr oplatila producentské úsilie subjektu bielo-červenej kombinácie trojročná Heritage ziskom prvenstva na vytrvaleckej Cene Camilla. Hnedku po Ryanovi viedol žiak Ferdinad Kráner, ktorý doprial podriadenej trénera Pavla Kalaša nenápadný priebeh s dynamickou a vzrušujúcou koncovkou.
 
 
 
 
23. septembra 2018

Gray Touch po tuhom boji zvíťazil v Senici

 
Beluš  Gray Touch po aktívnom priebehu po tuhom boji o hlavu preťal prvý cieľovú pásku rovinového zápolenia IV. kategórie na 2300 metrov na dráhe v Senici.  S podporou džokeja Jána Havlíka dosiahol pri jedenástom vystúpení druhý triumf v kariére.  sa zapísal na šprintérskej dištancii 1200 metrov v Bratislave.
 

Quito na tretí pokus uspel

 
 
Trojročný Quito, pôvodne klasický prospekt stajne MPL Racing, premiérovo vo svojej kariére zvíťazil, keď sa po dvoch neúspešných štartoch ospravedlniteľných zdravotnými dôvodmi, naplno presadil v Hendikepe Proud Borisa, rovinovom teste štvrtej kategórie na 1700 metrov počas augustového dostihového mítingu v bratislavskom Starom háji.
 
Reminiscenciu na minulosť vyvolal nielen názov zápolenia, ale aj muž v sedle. Piotr Krowicki bol v zlatej ére úspechov stajne okolo manželov Pisklovcov partnerom nielen Proud Borisa, ale aj legendy menom Ryan.  Quito, v opatere Jaroslava Hanáčka odskakujúci s kvótou 14,90:1, sa po dobrej štartovej reakcii napriek nepriaznivému boxu prepracoval na druhú priebežnú pozíciu, ktorú si strážil až do vbiehania do cieľovej rovinky, kedy poľský džokej zavelil k útoku a nájduc ochotu u tmavého hnedáka iste o 1,25 dĺžky zvíťazili pred trojročnou Kalašovou Heritage s Michalom Demom, zhodne vo farbách MPL Racing.
 
  
 
Mladučká Salsa Salsa aj pri druhom životnom štarte brala dotáciu, s džokejom Jánom Havlíkom dobehla na druhom mieste za maďarským The Batmanom.
 
 
 
Na výsledok Memoriálu Otta Suchovského podala Dostihová komisia protest ex offo, pre križovanie Robben Island (dž. Ján  Havlík) kobylou Lightblack pobádanou hviezdou popoludnia Jiřím Palíkom, no nakoniec ponechala v platnosti výsledok dosiahnutý na dráhe s konštatovaní, že incident v cieľovej rovinke nemal vplyv na poradie v cieli. Hanáčková podriadená si preto pripisuje na konto 830 eur za druhú dotáciu navýšenú o 110 eur v podobe majiteľskej prémie pre MPL Racing.
 
 
 

 

 
26. augusta 2018
 

La Paloma sa presadila v tretej kategórii

 
Kobylka po plemenníkovi Fairlypi sa postupne štverá nahor. Po vlaňajšom premiérovom zásahu v najnižšej kategórii na mítingu v Senici pridala triumf o kategóriu vyššie aj na ďalšom vidieckom závodisku v júnových Topoľčiankach, a počas derby dňa v bratislavskom Starom háji dokázala zvíťaziť aj na letúnskom  trojkovom Hendikepe Fiorentie. Belka, pilotovaná jazdkyňou  Veronikou Weinbachovou, razantne nastúpila stredom dráhy okolo méty 300 pred cieľom a po boji o krk zvíťazila.
 
Radosť v tíme bielo-červených umocnilo chovateľské prepojenie, matka La Strada Primera nosila rovnaké farby.
 
 
Prvýkrát v živote bola v akcii zástupkyňa najmladšieho ročníka Salsa Salsa, ktorá sa uviedla nádejným výkonom na 26. Cene Muscatita. Po opustení štartovacích boxov nazbierala niekoľko dĺžkovú stratu na maďarskú skúsenejšiu neskoršiu víťazku, ktorú s razantnou podporou džokeja Murzabayeva stiahla pri prebiehaní pred fotobunkou na 1,75 dĺžky a oproti porazeným súperkám pôsobila suverénne. Ryšku po Makfi pripravuje Jaroslav Hanáček.
 
 

Tempico aj Donatelli zabodovali naplno 

Slovenská stajňa MPL Racing si odniesla dve prvenstvá z dostihového mítingu, ktorý sa konal na hipodróme neďaleko areálu Národného žrebčína Topoľčianky. Rovinové súperenie IV. kategórie konané pod názvom Cena obce Skýcov sa stala korisťou Tempica, štvorročného hnedého valacha v príprave trénera Pavla Kalaša.  V dostihoch na 2200 metrov ho viedol jazdec Michal Demo, s ktorým si na trati počínali aktívne a vo finiši porazili Arizonu Flower po tuhom boji o nos.
 
Nemecký odchovanec Tempico zaznamenal svoje celkové tretie víťazstvo, prvé z tohtoročných troch podstúpených behaní.
 
 
Rovnako ďalší nemecký import v službách stajne Miroslava Pisklu Donatelli si pripísal zisk prvej dotácie, tentoraz zo skokanského odvetvia. Český džokej Martin Liška previedol zverenca trénera Jaroslava Hanáčka nástrahami trate steeplechase Ceny obce Hostie na 3500 metrov najrýchlejšie z päťčlenného štartového poľa, a výrokom rozhodcov v cieli – iste  o 1,25 dĺžky odobril dôveru stávkujúcich, ktorý ho vyslali na trať s kurzom 2,5:1.
 
Donatellimu to nad prekážkami svedčí, po júnovom triumfe nad ľahšími skokmi cez prútené prekážky nadviazal úspechom aj steeplechase.
 
 
30. júla 2018
 

Star na ceste za Superstar dobil Pardubice

 
 
Sedemročný beluš stajne MPL Racing so svojím trénerom Jaroslavom Brečkom  v sedle po boji o pol dĺžky zdolali konkurenciu v dostihoch cez prútené prekážky Ceny společnosti SYNTHESIA, a.s. v Pardubiciach, v rámcovom zápolení pri druhej  kvalifikácii na Veľkú pardubickú.
 
Tipujúci  investujúci do klesajúceho stávkového kurzu, ktorý sa ustálil na hodnote 5,5 si prešli celou škálou pocitov, ktoré prináša slávna neistota turfu. Čiko pri prekonávaní prvej prekážky takmer opustil nedobrovoľne sedlo, nasledoval bezkontaktný priebeh najvzdialenejšou stopou na chvoste štartového poľa ústiaci do stavov beznádeje, počas sťahovania straty na vedúce kone vyhýbanie sa padajúcemu súperovi, po zdolaní výbehovej prútenej prekážky ostávala pred nimi ešte štvorica konkurentov, ale rútiacu bielu mašinu nemohlo už nič zastaviť. Star vybojoval druhý triumf nad ľahkými skokmi z troch podstúpených testov.
 
 
 

Užitočná Heritage s prvým víťazstvom

 
Trojročná hnedka z chovu Miroslava Pisklu Heritage sa vyčlenila z kategórie nezvíťazivších pri svojom štvrtom pokuse, treťom tohtoročnom, kedy každé vystúpenie na dráhe premenila na platený dobeh.
 
Ryanova kobylka, hájaca  rovnaké majiteľské záujmy so stvoriteľom, absolvovala väčšinu dvojkilometrovej trate v strede balíka, vybiehajúc zo záverečného oblúka posunutá svojim džokejom Michalom Demom na tretiu pozíciu,  za métou 200 zlomila odpor súperov a o ľahké 3,25 dĺžky zvíťazila na Cene Rosensturma, počas netradičného júnového sobotňajšieho mítingu slovenskej dostihovej sezóny v Bratislave.  
 
 
 
25. júna 2018

MPL Racing v Topoľčiankach dvakrát víťazne

V nedeľu stajňa MPL Racing po pardubickom triumfe naviazala dvoma úspechmi aj na dráhe v Topoľčiankach. Pri svojom druhom pokuse cez prútené prekážky naplno zabodoval Donatelli pod džokejom Pavlom Kašným. Trojkilometrovú trať Ceny Kabaly zvládli zadržane o 4,5 dĺžky pred Concord Of Gracie. Šesťročného hnedého beluša pripravuje tréner Jaroslav Hanáček, ku ktorému prešiel od Pavla Kalaša. Ten stojí za druhým popoludňajším presným zásahom pre bielo-červenú kombináciu.  
 
Belka La Paloma s podporou jazdca Michala Dema potvrdila rolu favoritky záverečného šprintérskeho testu mítingu a okrem majiteľskej prémie jej vznikol nárok aj na chovateľský bonus.
 

  

Taj Mahal predviedol raketový finiš

 

Pardubická Cena společnosti EXPLOSIA a.s. (steeplechase crosscountry, 4000 metrov) sa stala korisťou päťročného hnedého valacha v majetku MPL Racing CZ.  Taj Mahal zaujal silným záverom v nervydrásajúcom finiši, ktorý divákom pripravil jazdec Jakub Spáčil, vedúci hnedáka celým kurzom v závetrí, takmer neriešiteľnú situáciu v cieľovej rovinke pretavil do druhého životného prekážkového triumfu talentovaného reprezentanta značky MPL.
 
Z výkonu svojho zverenca bol nadšený aj tréner Čestmír Olehla pri slávnostnom dekorovaní a potvrdil ďalšie pardubické smerovanie odchovanca Miroslava Pisklu. Taj Mahal je po plemenníkovi Ryanovi z jarnej klasickej víťazky Tanity 
 
Video
 
16. júna 2018, foto Monika Suchánková 
 

Star premiérovo triumfoval nad prekážkami

 
 
Sedemročný beluš zo stajne MPL Racing zvíťazil zadržanie o 2,5 dĺžky na skokanskom súperení cez prútené prekážky, čím potvrdil rolu favorita Ceny Saturnina. Český džokej Jan Kratochvíl chvíľu po štarte zobral zodpovednosť na seba, usadil valacha pripravovaného Jaroslavom Brečkom na špicu šešťčlenného štartového poľa, kde zotrvali až do cieľa.
 
Star absolvoval svoj druhý prekážkový štart, po zoznamovacom aprílovom predviedol nádejný výkon, čo ocenil v rozhovore pre turfsport.eu (video) jeho jazdec. Nemecký odchovanec pridal k šiestim rovinovým prvenstvám ďalšie v novej disciplíne.
 
Stajňa Miroslava Pisklu počas bratislavského mítingu siahala po triumfe ešte dvakrát, najskôr Bumblebee podľahol na míľovej dištancii po boji o 0,75 dĺžky Casino Ryanovi, čím dosiahol tretí strieborný dobeh v rade.
 
Dotáciu za druhé miesto brala aj Heritage, trojročný chovateľský produkt MPL , s podporou jazdca Michala Dema nestačila na 1800 metrovom teste len na kobylku Lady Simone. Hnedku po Ryan z Historina pripravuje tréner Pavel Kalaš.
 
 

 30. mája 2018 

Túlačky: Javorec. Tam, kde to dýcha koňmi

Reportáž z pravidelnej každoročnej návštevy prevažne na prekážkové dostihy zameranej tréningovej centrály Jaroslava Brečku.

Romanetta vo forme, z dvoch štartov dve prvenstvá

Výborný vstup do sezóny zaznamenala česká odnož stajne MPL Racing, ktorá má akvizície rozdelené medzi troch trénerov. Hoci dvaja delegáti stojaci v tréningu u Čestmíra Olehlu a Hany Kabelkovej, špecializujúci sa na skokovú prevádzku, naostro ešte nevybehli, darí sa kobylkám trénera Jozefa Pirucha na rovinách. Šesťročná ryška Romanetta dvakrát zavítala so Starého hája a v oboch prípadoch to bolo víťazne. Na otváracom mítingu uspela v súboji s Gentleman Jackom na dvojkilometrovej trati iste o 1,5 dĺžky, o dva týždne neskôr rovnakého súpera zdolala po tuhom boji o krk. V českej metropole Princess Ryana dobehla druhá v hendikepe na 2210 metrov.
 

 

2. mája 2018, foto Marek Frátrik Photography

Cesta ku klasike: Jaroslav Hanáček a Jaroslav Línek  

 
Tradičné návštevy trénerských centrál pred sezónou sme začali u Jaroslava Hanáčka, kde sme sa zoznámili s tohtoročným vyslancom stajne MPL Racing do klasických dostihov. Quito je tmavý hnedák po Soldier Hollow a vo videu ho predstaví tréner. Vlaňajšiu Najlepšiu dvojročnú kobylu Makovú Panenku predstavovať netreba, jej vyhliadky smerom ku klasikám zhodnotí Jaroslav Línek.
 
 
 
2. apríla 2018

Video: Úspechy sezóny 2017

 

3. januára 2018

Titul na hladkých tratiach patrí MPL Racingu

 
 
 
Džokej a zároveň už aj tréner zo záhorskej Lakšárskej Novej Vsi Jaroslav Línek sa piaty raz vo svojej kariére stal šampiónom dostihových jazdcov na rovine v SR. Na nedeľňajšom bratislavskom o týždeň odloženom záverečnom mítingu slovenskej sezóny 2017 získal dve prvenstvá a napokon bez drámy odrazil nápor obhajcu primátu Zdenka Šmidu. Od apríla nazbieral dovedna 22 víťazstiev, rival 19. Línek osamel na historickej druhej priečke pred Romanom Mališkom (4 tituly). Na čele stále je spomenutý Šmida (6). Vlani Šmida viedol pred petržalským epilógom o tri víťazstvá pred Línkom (20:17), ktorý vtedy mal na konte viac druhých priečok (18 vs. 16) a vybojoval si dva plné úspechy, ale potrebný tretí napokon už nie.
 
V majiteľskej kategórii na hladkých tratiach patrí titul MPL Racingu Miroslava Pisklu (57 895 eur zárobku štvornohých reprezentantov) pred Autoopravovňou Petra Strniska (53 920). Navlas sa teda zopakovalo poradie z roku 2016. Medzi trénermi rovinových koní sa najmä zásluhou hrdinky derby v petržalskom Starom háji Zoriany z PD Senica presadila Zuzana Kubovičová (72 075 eur) z Čáčova, ktorá predtým naposledy triumfovala v sezóne 2013. Druhá priečka patrí Jaroslavovi Hanáčkovi (62 630).
 
Už po predposlednom mítingu bolo jasno v hodnotení jazdcov nad prekážkami, keďže obhajca titulu Jaroslav "Čiko" Brečka s piatimi víťazstvami viedol o jedno pred Martinom Cagáňom aj Petrom Tůmom, zhodne mal lepšiu štatistku druhých priečok, čo je rozhodujúce kritérium pri rovnosti, a na programe bolo iba jedno takéto súperenie. Úspech M. Cagáňa s Waayou teda už nič nemohol zvrátiť. V poradí stajní v skokanskom sektore figuruje na vrchole pri konečnom účtovaní Agrolipt Karola Liptáka (6000 eur) pred Victory Farm Viktora Blažeka (5540 eur) a MPL Racingom (4895 eur). V trénerskej sekcii je na tom najlepšie Brečka (17 345 eur) pred Hanáčkom (14 705 eur).
 
Slovenské dostihové šampionáty 2017 - konečné poradie:
 
 
ROVINY
 
Majitelia: 1. MPL Racing 57 895 eur, 2. Autoopravovňa Strnisko 53 920 eur, 3. PD Senica 50 270
 
Tréneri: 1. Zuzana Kubovičová 72 075 eur, 2. Jaroslav Hanáček 62 630, 3. Marian Daniš 53 920
 
Jazdci: 1. Jaroslav Línek 22 víťazstiev, 2. Zdenko Šmida 19, 3. Jaromír Šafář 11
 
 
PREKÁŽKY
 
 
Majitelia: 1. Agrolipt 6000 eur, 2. Victory Farm 5540, 3. MPL Racing 4895
 
Tréneri: 1. Jaroslav Brečka 17 345 eur, 2. Jaroslav Hanáček 14 705, 3. Ján Cagáň 7980
 
Jazdci: 1. Jaroslav Brečka 5 víťazstiev (5 druhých miest), 2. Martin Cagáň 5 (2), 3. Petr Tůma 4
 
 
Slovenskí dostihoví šampióni jazdcov na rovine - prehľad: 1993 Ľudovít Šara 15 víťazstiev, 1994 Miroslav Abík 9, 1995 Roman Mališka 12, 1996 Roman Mališka 16, 1997 Roman Mališka 18, 1998 Pavel Gašpar 17, 1999 Martin Srnec 12, 2000 Dušan Andrés 17, 2001 Dušan Andrés 16, 2002 Jaroslav Línek 20, 2003 Roman Mališka 22, 2004 Zdenko Šmida 19, 2005 Zdenko Šmida 25, 2006 Petr Kubík 14, 2007 Zdenko Šmida 19, 2008 Zdenko Šmida 17, 2009 Jaroslav Línek 18, 2010 Václav Janáček 17, 2011 Jaroslav Línek 24, 2012 Róbert Šara 22, 2013 Zdenko Šmida 26, 2014 Michal Abík 18, 2015 Jaroslav Línek 22, 2016 Zdenko Šmida 20, 2017 Jaroslav Línek 22
 
Historické poradie podľa počtu titulov: 1. Zdenko Šmida 6, 2. Jaroslav Línek 5, 3. Roman Mališka 4, 4. Dušan Andrés 2, 5. Ľudovít Šara, Miroslav Abík, Pavel Gašpar, Martin Srnec, Petr Kubík, Václav Janáček, Róbert Šara a Michal Abík po 1
 
6. novembra 2017, foto Karel Juda 

Pisklov Taj Mahal víťazne vo Vroclave, získal 5875 eur

 
 
Administratívne český hnedý valach Taj Mahal, ktorý je odchovancom a reprezentantom MPL Racingu Miroslava Pisklu, triumfoval v nedeľu v poľskom Vroclave za 5:05,1 min iste o 3 dĺžky na skokanských generačných dostihoch Nagroda Marszalka Województwa Dolnošlaskiego (steeplechase, 4000 m, pre 4-ročné kone, celková dotácia 50 000 zlotých, v prepočte približne 11 750 eur). V sedle zverenca Čestmíra Olehlu zo severomoravskej Svetlej Hory bol český jazdec Jakub Spáčil. Taj Mahal, potomok Ryana a Tanity, teda dvoch bývalých hviezd MPL Racingu, získal pre bielo-červenú kombináciu prémiu 25 000 zlotých, cca 5875 eur.
 
Bratislava:
Cena Rosensturma
(rovina, V. kat., 1700 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 1400 eur)
1. La Paloma (maj. MPL Racing, tr. Pavel Kalaš, SR, jazd. Michal Demo, 2,7), 2. Topolina, 3. Cenná Orchidea
 
 
15.októbra 2017, foto Dawid Tomiczek
 

Star druhý na Jesennom hendikepe 

Štvorročný hnedý valach s írskym pôvodom Portorikos zo stajne Autoopravovňa Petra Strniska sa za 1:52,64 min iste o 1 dĺžku stal v nedeľu v Bratislave víťazom Jesenného hendikepu Meridian (rovina, I. kat., 1800 m, pre 3-ročné a staršie kone, celová dotácia 7000 eur), hlavných dostihov 18. mítingu slovenskej sezóny 2017.  Druhý v petržalskom Starom háji bol Star (maj. MPL Racing, tr. Jaroslav Brečka, dž. Róbert Šara, 4,9) a ešte o 0,5 dĺžky tretí skončil jasne favorizovaný premiantov kolega Kilword (dž. Zdenko Šmida, 1,5), Kôň roka 2014 v SR.
 
 
Cena Waajidy
(rovina, V. kat., 2000 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 1400 eur)
1. Tempico (maj. MPL Racing, tr. Pavel Kalaš, SR, žk. Jozef Čekal, 2,6), 2. Topolina, 3. Pulp Fiction
 
 
Jozefom Piruchom hotovaná Princess Ryana ,vlastná odchovankyňa  MPL hájaca farby českej pobočky, triumfovala počas septembra v Slušoviciach aj Brne, zhodne v súpereniach štvrtej kategórie
 
 
 
 
Trojročná Hanah Montana sa septembrovým štartom vyčlenila za kategórie nezvíťazivších, strednotratiarsky Hendikep Eliminátora získala s podporou džokeja Petra Hodáňa  po tuhom boji o hlavu.
 
 
20. septembra, foto Karel Juda 

Luminator aj Tikaram na zaslúžený odpočinok, hlási Quirinus Farm

 
Dostihové kariéry Luminatora a Tikarama sa skončili, hlási na facebooku značka Quirinus Farm, ktorá sídli v centrále Javorec pri záhorskom Sobotišti a vedie ju tréner a džokej Jaroslav Brečka: "Budú užívať sladký život plný rozmaznávania a zaslúženého relaxu."
 
Deväťročný ryšavý valach s britským pôvodom Luminator z MPL Racingu podľa databázy Závodiska Bratislava (ZB) absolvoval 23 štartov, z ktorých vyťažil 7 prvenstiev a zarobil v troch disciplínach - na rovine, nad prútenými prekážkami a v steeplechase - dovedna 35 646 eur. V rokoch 2013 a 2014 sa presadil na Krištáľovom pohári v Pardubiciach, predvlani skončil druhý na Gran Corsa Siepi d´Italia o 60 000 eur v talianskom Merane po štvrtej priečke z edície 2014.
 
Päťročný hnedý valach s českým pôvodom Tikaram z chovu aj portfólia MPL Racingu odchádza do "penzie" s bilanciou 19 pokusov, 2 víťazstvá a 6912 eur na konte. Predminulý rok v Bratislave zabodoval na rovinovom Memoriáli Josefa Břečku so štatútom II. kategórie, z následnej klasickej Veľkej jarnej ceny si odniesol piatu priečku.
 
 
4. septembra 2017, foto Quirinus Farm 

Donatelli tesne druhý

 
 
Hnedka s talianskym pasom Polyanta z chovu a portfólia českého subjektu DS Pegas Jiřího Trávníčka triumfovala v nedeľu v Bratislave za 2:07,09 min iste o 2 dĺžky na 25. Oaks Rádia SiTy. V sedle zverenkyne Dalibora Töröka bol džokej Petr Foret. Polyanta pri stávkovej kvóte 2,6 nadviazala na triumf, ktorý 23. júla dosiahla na domácej analógii v Karlových Varoch. Druhá skončila jej krajanka Saša (džokej Jan Verner, 5,8) a tretia s mankom ešte 1,75 dĺžky bola domáca Silver Empress (dž. Jaroslav Línek, takisto ako premiantka 2,6).
 
Senzáciou na trhu s hazardom bolo prvenstvo Thunderballa (dž. Vendula Korečková): v rovinovom súperení so štatútom II. kategórie zrealizoval kurz 54,6. Navyše, za ním boli tipujúcimi podobne ignorovaní Donatelli (jazd. Michal Demo, MPL Racing, 24,2) a Daylight (jazd. Veronika Weinbachová, tiež 54,6). Za správne poradie prvých dvoch v cieli sa vyplácalo 368,4 eura za jedno stavené, tzv. veľké poradie medailistov nik neuhádol. Štartovalo 13 koní.
 
  
27. augusta 2017, foto Karel Juda
 

La Paloma s prvým životným triumfom 

Trojročná belka La Paloma zo stajne MPL Racing dosiahla prvé víťazstvo v kariére na 14. mítingu slovenskej dostihovej sezóny 2017, konanom v areáli PD Senica v Čáčove. Jazdec Michal Demo razantne nastúpil v záverečnom oblúku strednotratiarskej Ceny Sano, čo vyústilo do pohodlného 6-dĺžkovoho triumfu. Kobylku pripravuje tréner Pavel Kalaš a chovateľská prémia putuje na účet Miroslava Pisklu.
 
  

Medici štvrtý v Budapešti 

Štvorročný ryšiak s americkým pôvodom Medici z MPL Racingu Miroslava Pisklu skončil v nedeľu v Budapešti o 3,5 dĺžky štvrtý z ôsmich na rovinových vytrvalostných dostihoch Szent István Díj (Elit, 2200 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 1,4 milióna Ft - v prepočte približne 4600 eur). V sedle zverenca Jaroslava Hanáčka bol český džokej Jaromír Šafář pri preferujúcej stávkovej kvóte 2,2.
 
Úradujúci Kôň roka v SR Medici získal pre bielo-červenú kombináciu prémiu 70 000 forintov, zhruba 230 eur. Šiesta o 3,25 dĺžky za krajanom skončila rovnako stará hnedka francúzskej proveniencie Saintnixa (25,1) zo stajne Garant SK. Kobylu z prípravky Miroslava Stančíka viedol Slovák Ján Havlík. Za 2:25,9 min po tuhom boji o nos triumfoval domáci Freddie Mercury (dž. István Kozma ml., 6,2).
 
 
20. augusta 2017
 

Gaston po boji tretí o hlavu a nos

 
  
Trojročný tmavý hnedák s írskym pôvodom George Boole z českej stajne AGA-Vlachovice sa v nedeľu v Bratislave za 2:43,97 min stal víťazom 27. Ceny turfu (rovina, I. kat., 2400 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 7000 eur), hlavných dostihov 13. mítingu slovenskej sezóny 2017. V sedle zverenca Františka Holčáka z Veľkých Karlovíc pri Vsetíne a hraničnom prechode Makov bol pri stávkovej kvóte 3,2 domáci džokej Zdenko Šmida, ktorý sa počas tohto významom iba prevádzkového popoludnia blysol piatimi úspechmi.
 
V mimoriadne dramatickej koncovke, ktorá priniesla výrok rozhodcov "tuhý boj hlava - nos", druhý skončil favorizovaný hostiteľ Oriental Sky (dž. Jaroslav Línek, 1,7) a tretí bol takisto slovenský Gaston (dž. Jiří Palík, MPL Racing, 2,9). Štartovalo päť adeptov. Cena turfu sa predtým naposledy konala v sezóne 2010.
 
 
13. augusta 2017, foto Karel Juda

Tempico bodoval, Donatelli tretí 

Trojročný hnedák s francúzskym pasom Chilli Chocolate z domácej stajne Mostry Senica zvíťazil za 2:09,31 min ľahko o 2,5 dĺžky na Cene Salvatora (rovina, II. kat., 2000 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 3600 eur), hlavných dostihoch nedeľňajšieho bratislavského 12. mítingu slovenskej sezóny 2017. V sedle zverenca Zuzany Kubovičovej bol český džokej Martin Srnec pri stávkovej kvóte 3,5. Chilli Chocolate získal pre bielo-červenú kombináciu prémiu 1800 eur. Podľa databázy Závodiska Bratislava (ZB) nastúpil s bilanciou 7 štartov, 1 prvenstvo, zárobok 2335 eur. Druhý skončil ďalší hostiteľ, Kôň roka 2014 v SR Kilword (dž. Peter Hodáň, 8,0) z Autoopravovne Petra Strniska, a tretí z deviatich bol takisto slovenský Donatelli (jazd. Michal Demo, 22,9) z MPL Racingu.
 
Trojročný hnedák Tempico sa pri svojom siedmom štarte zbavil prívlastku nezvíťazivší, s podporou Jozefa Čekala po tuhom boji o krk rozhodli Cenu Atalany v prospech MPL Racing.
 

 

23. júla 2017 

Gaston s Palíkom druhý na 25. Slovenskom derby

 
Belka s nemeckým pôvodom Zoriana sa za 2:33,00 min veľmi ľahko o 3 dĺžky stala víťazkou nedeľňajšieho bratislavského klasického 25. Slovenského derby (rovina, Graded 3, 2400 m, pre 3-ročné kobyly a žrebce, celková dotácia 64 000 eur), hlavných dostihov 11. mítingu slovenskej sezóny 2017 aj celej termínovej listiny. Bola jedinou odvážnou štvornohou "dámou" medzi 14 aktérmi a stala sa historicky prvou kobylou úspešnou na tomto vrchole v petržalskom Starom háji. Zároveň je aj prvým takto sfarbeným premiantom. V sedle zverenkyne Zuzany Kubovičovej zo Senice-Čáčova bol džokej Štefan Budovič pri stávkovej kvóte 8,5.
 
 
Druhý skončil ďalší hostiteľ Gaston (maj. MPL Racing, tr. Jaroslav Hanáček, dž. Jiří Palík, 9,9), tretí bol český Aeneas (dž. Jiří Chaloupka, 7,0), štvrtý docválal slovenský Oroblanco (dž. Jaroslav Línek, 12,4) a tzv. tabuľu uzavrel George Boole (dž. Róbert Šara, 5,3) z ČR, predtým tretí na domácej analógii v pražskej Veľkej Chuchli. George Boole v máji pri Dunaji triumfoval na Veľkej jarnej cene, nádej na Trojkorunu teraz pominula. Papierovo najšancovejší z domácich adeptov a celkovo mierny favorit Connor (dž. Martin Srnec, 3,2) zarazil predposledným trinástym miestom.
 
16. júla, foto Karel Juda

Pred derby 

 

Miroslav Piskla (majiteľ stajne MPL Racing, na štarte bude mať Gastona, Winterberga a Fort Ryana): "Gastonovi neprekáža pevná pôda, Winterbergove šance sa zvyšujú úmerne s hĺbkou dráhy. Ak teda naprší, skôr by som si stavil naň, pri opornejšej trati by som viac veril Gastonovi. Od Fort Ryana očakávame predovšetkým dobré tempo. Z konkurencie doterajšími výsledkami vyčnievajú Connor a George Boole, ale derby je derby - vždy sa ukáže niekto, s kým sa až tak nerátalo."

Jaroslav Hanáček (tréner tria Unique Pilot, Gaston a Winterberg): "Napokon neštartuje predbežný veľký konkurent z Nemecka a ešte z toho vyplynulo, že som mohol využiť služby ´môjho´ Doda Bojka, ktorý ho mal viesť, čo je dobré. Boli by sme, samozrejme, veľmi radi, ak by nám to vyšlo. Možno niekto vystrelí ako Joseph na Českom derby. Kto je najlepší z mojej trojice? Jeden..."
 

 
Tréner Hanáček s Winterbergom a Gastonom
 
14. júla 2017, foto Václav Volf 

Star rovnako ako v júni hviezdou v Topoľčiankach  

 
Šesťročný biely valach s nemeckým pôvodom Star z domácej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu sa v nedeľu v Topoľčiankach v traťovom rekorde 1:48,99 min po boji o 0,5 dĺžky stal víťazom Ceny Národného žrebčína Topoľčianky (rovina, hdcp, II. kat., 1780 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 3400 eur), hlavných dostihov 10. mítingu slovenskej sezóny 2017.
 
V sedle zverenca Jaroslava Brečku z bázy Quirinus Farm v lokalite Javorec pri záhorskom Sobotišti bol džokej Róbert Šara pri preferujúcej stávkovej kvóte 1,8 medzi deviatimi aktérmi. Star nadviazal na svoj miestny júnový takisto "dvojkový" úspech. Podarilo sa mu to napriek nákladu 67 kg v tomto hendikepovom súperení s rozdielnymi záťažami podľa výkonnosti. Napríklad druhý Kaiserwalzer (dž. Zuzana Vokálková) niesol o citeľných 15 kg menej. Tretí bol ďalší hostiteľ King of Marmalade (dž. Martin Laube, 55 kg). Kuriozitou popoludnia bol triumf kobyly Futurist Fashion s obrovskou stávkovou kvótou 128,1.
 
 
Päťročný ryšiak Machisimo Secreto (maj. MPL Racing, tr. Jaroslav Brečka, SR, jazd. Michal Kubík, 5,5) po tuhom boji o krk získava svoj druhý triumf
 
9. júla 2017

 Vlaňajšia jarná klasička Robben Island z MPL Racingu víťazkou Zlatého bičíka v Bratislave

 
 
Štvorročná tmavá hnedka s americkým pôvodom Robben Island z domácej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu zvíťazila v sobotu v Bratislave za 1:25,37 min po boji o 0,5 dĺžky na šprintérskom 24. Zlatom bičíku Rhapis (rovina, I. kat., 1400 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 7000 eur), hlavných dostihoch 9. mítingu slovenskej sezóny 2017. V sedle zverenkyne Jaroslava Hanáčka zo záhorskej centrály Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku bol český džokej Jiří Palík pri outsiderskej stávkovej kvóte 13,1.
 
Druhý skončil favorizovaný Lagaro (dž. Martin Laube, 2,7) a 0,75 dĺžky za ním tretí bol ďalší český hosť Sign Of The Zodiac (dž. Róbert Šara, 7,2). Slovenská obhajkyňa prvenstva Rockfield Last (dž. Martin Srnec, 70,2) tentoraz finišovala na poslednom trinástom mieste.

Robben Island nastúpila s bilanciou 11 štartov, 2 prvenstvá, zárobok 21 466 eur podľa databázy Závodiska Bratislava (ZB). Teraz pre bielo-červenú kombináciu pridala prémiu 3500 eur. Dosiahla svoj prvý triumf od 15. mája 2016, keď v petržalskom Starom háji zabodovala na "dámskej" klasickej Jarnej cene kobýl.
 

Samoa z MPL Racingu deviata v Karlových Varoch 

Štvorročná hnedka Samoa zo slovenskej dostihovej stajne MPL Racing  skončila v nedeľu v intenciách stávkového kurzu 20 deviata z jedenástich v českých Karlových Varoch na vytrvalostných rovinových dostihoch 89. Karlovarská dvojnásobná míľa Karlovarského kraja (I. kat., hdcp, 3200 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 135 000 Kč - v prepočte približne 5150 eur). V sedle zverenkyne Pavla Kalaša bol domáci džokej Martin Laube. Samoa zaostala o 17 dĺžok.
 
30. júna 2017

 Star z MPL Racingu víťazne v Topoľčiankach

Šesťročný biely valach s nemeckým pôvodom Star z domácej stajne MPL Racing sa za 1:49.40 min suverénne o 5 dĺžok stal víťazom Ceny predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (rovina, II. kat., 1780 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 3400 eur), hlavných dostihov nedeľňajšieho 8. mítingu slovenskej sezóny 2017, ktorý sa konal v Topoľčiankach pri Zlatých Moravciach.
 
Zverenec Jaroslava Brečku zo záhorskej centrály Quirinus Farm v Javorci pri Sobotišti Star mal v sedle džokeja Róberta Šaru pri stávkovej kvóte 2,8 medzi siedmimi aktérmi. Pre bielo-červenú kombináciu získal prémiu 1700 eur. Druhá skončila rakúska Elegant Princess (dž. František Drozda) a ďalších 5 dĺžok za ňou tretia bola hostiteľka Daylight (dž. Zdenko Šmida).
 

Medici tretí na Veľkej cene Slovenska 

Dve domáce a tri české víťazstvá sa zrodili v nedeľu v Bratislave na piatich medzinárodných položkách 39. ročníka dostihového mítingu Turf-gala, zároveň 7. podujatia slovenskej sezóny 2017. Z hostiteľov sa chronologicky presadili Mooreen na "dámskej" Cene Arvy s podporou Irish Thoroughbred Marketing a Connor na generačnom Starohájskom kritériu tiež pred 3-ročné kone. Vrcholná vytrvalostná Veľká cena Slovenska sa stala korisťou favorizovaného Intisariho, ale iba o krk po tuhom boji s domácim vyzývateľom Oriental Sky. Šprintérsku Cenu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR po podobnej dráme získal mladík Ultimate Fight. Strednotratiarsku Cenu Scottish Rifla si pripísal najviac tipovaný Aldar.
   
Intisari o krk prekonal odpor domáceho outsidera, Medici tretí
 
Favorizovaný český 5-ročný tmavohnedý valach s írskym pôvodom Intisari sa s podporou od domáceho džokeja Zdenka Šmidu v lejaku za 2:36,94 min po veľkom boji o krk stal víťazom 34. Veľkej ceny Slovenska (rovina, Graded 3, 2400 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 30 000 eur). Mal stávkovú kvótu 1,8. Až do poslednej chvíle mu vzdoroval nečakane disponovaný domáci Oriental Sky (10,2) zo stajne Patrik Seničana Petra Šedivého. Dostihová komisia pred štartom povolila jazdeckú zmenu z kouča zo záhorskej Lakšárskej Novej Vsi Jaroslava Línka na českého džokeja Martina Laubeho, referuje oficiálna správa na webe organizujúceho Závodiska Bratislava (ZB). Tretí o priepastných 7 dĺžok späť bol úradujúci Kôň roka v SR Medici (dž. Jiří Palík, 4,9) z MPL Racingu Miroslava Pisklu a prípravky Jaroslava Hanáčka. Štartovalo 11 ašpirantov.  

 

Ultimate Fight hlavu pred maďarským Báthorym, obhajkyňa prvenstva Efily s bronzom
 
Trojročný český ryšiak s francúzskym pasom Ultimate Fight (kvóta 7,1) s džokejom Tomášom Lukáškom zvíťazil za 1:12,60 min po veľkom boji o hlavu na 34. Cene Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (rovina, Graded 3, 1200 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 29 000 eur).
 
Druhý skončil najviac tipovaný maďarský Báthory (dž. Stanislav Georgiev, 3,1) a 1,25 dĺžky za ním tretia bola česká obhajkyňa prvenstva Efily (dž. Martin Srnec, 14,1). Domáca Robben Island (dž. Jiří Palík, 11,5) z portfólia MPL Racingu Miroslava Pisklu a opatery Jaroslava Hanáčka, ktorá ako jediná zastupovala SR v tomto šprintérskom súperení, docválala na šiestej priečke medzi jedenástimi kandidátmi. 

Aldar potešil čečenského prezidenta
 
Päťročný administratívne český tmavý hnedák s francúzskym pôvodom Aldar za 1:51,46 min presvedčivo o 2 dĺžky splnil úlohu favorita 34. Ceny Scottish Rifla (rovina, Listed, 1800 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 13 000 eur). Pre svojho majiteľa, čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova, získal prémiu 6500 eur. Zverenec naturalizovaného ruského kouča Arslangireja "Jurija" Šavujeva so slávnou veľkogrobskou minulosťou a terajším domicilom v Krabčiciach v ČR bol pod rukami džokeja Jaromíra Šafářa a mal kvótu 2,3.
 
Druhý docválal dlho tempo diktujúci takisto český Ideal Approach (dž. Jiří Palík, 10,8) z Lokotransu vlastníka Karla Jalového a tretím miestom ešte o 0,5 dĺžky späť podčiarkol úspech Kadyrova a Šavujeva obhajca prvenstva Aldzarb (dž. Martin Srnec, 23,3).
Connor sa dočkal po dvoch druhých miestach
 
Domáci tmavý hnedák francúzskej proveniencie Connor z KT Obalu Tibora Tomeka, zároveň aj trénera v záhorskej Jablonici, triumfoval v čase 2:07,09 min o 1,25 dĺžky na 33. Starohájskom kritériu (rovina, Listed, 2000 m, pre 3-ročné kone, celková dotácia 13 000 eur). Zarobil 6500 eur. V sedle pracoval český džokej Martin Srnec pri stávkovej kvóte 5,9.
 
Druhý finišoval rovnako domáci outsider Unique Pilot (dž. Jose Luis Silverio, 47,6) zo stajne Koruna a tretí o hlavu za ním bol ďalší hostiteľ Gaston (dž. Jiří Palík, 19,0) z MPL Racingu. Favorizovaný český hrdina petržalskej májovej klasickej Veľkej jarnej ceny George Boole (dž. Róbert Šara, 2,2) pri tzv. dištančnom medzníku, teda cca 200 m pred cieľom, naplno prichádzal do úvahy, ale napokon sa pri celkovom manku 2,25 dĺžky musel uspokojiť so štvrtým miestom medzi trinástimi účastníkmi.

 

Mooreen za necelé dva mesiace od prehry vo IV. kategórii k medzinárodnému triumfu  
 
Slovenská ryška Mooreen sa za 1:52,50 min o 0,5 dĺžky stala značne prekvapivou víťazkou 26. Cena Arvy (rovina, Listed, 1800 m, pre 3-ročné kobyly, celková dotácia 13 000 eur). Pre KMD Parcours Team okolo známeho parkúrového jazdca Mariána Štangela získala odchovankyňa Žrebčína Kobylany rodiny Weissovcov z blízkosti Radošoviec medzi Senicou a Holíčom prémiu 6500 eur. V sedle zverenkyne Jaroslava Hanáčka zo záhorskej centrály Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku bol český džokej Jiří Palík pri vysokej kvóte 18,3.
 
Druhá rovnako ako na májovej miestnej klasickej Jarnej cene kobýl skončila favorizovaná a dlho vedúca senická Zoriana (dž. Štefan Budovič, 2,2) a tretia bola neprávom ignorovaná česká hostka Celeste (dž. Martin Laube, 25,8). Štartovalo 10 adeptiek.
 
Hendikep Vaduala, dostihy  IV. kategórie pre trojročné a staršie kone, ovládol veľmi ľahko o päť dĺžok Winterberg navigovaný džokejom Jiřím Palíkom. Trojročný ryšiak v majetku MPL Racing dosiahol druhý triumf zo štyroch behaní. 

Ryanov trojročný hnedák Fort Ryan  podľahol na súperení tretej kategórie na 1700 metrov konanom pod názvom Memoriál Pavla Žikavského len Bolthorymu. V prechádzajúcom štarte o poschodie vyššie uzavrel tabuľový dobeh. 

 
14. júna 2017

Nádejný skokanský debut Taj Mahala

  
Sľubný výsledok pre MPL Racing sa zrodil nad ľahkými skokmi počas posledného májového mítingu v Starom háji. K českému koučovi Čestmírovi Olehlovi presunutý potomok populárnych rodičov  Ryana a Tanity Taj Mahal (3), finišoval o krk druhý za skúseným Čárirayom, keď s podporou Jakuba Spáčila ukázali v cieli chrbát tretiemu Machisimo Secretovi (6)  v stajňových farbách s Čikom Brečkom, nedávnym víťazom zo Šurian.
 
 
Päťročný zverenec Pavla Kalaša Donatelli s Michalom Demom obsadil tretiu priečku na Memoriáli Jozefa Mandelíka, dvojkilometrovom súperení druhej kategórie pre  4-ročné a staršie kone o celkovú dotáciu 3600 eur. Pre hnedého valacha to bol druhý štart v sezóne, na úvodnom mítingu na zhodnej dištancii dosiahol rovnaký výsledok. Stajňová aj tréningová kolegyňa Samoa zatiaľ nenadviazala na vlaňajšiu formu a uzavrela tabuľu.
 

 

  
31. mája 2017, foto Karel Juda

Medici aj Gaston za peniaze

 
 
Na 25. Veľkej jarnej cene (rovina, Listed, 1700 m, pre 3-ročné kobyly a žrebce, celková dotácia 25 000 eur) v čase 1:44,53 min iste o 1,25 vynikol tmavý hnedák tiež s írskym pasom George Boole  z českej stajne Aga Vlachovice rodiny Gargulákovcov. Františkom Holčákom v centrále Valencio vo Veľkých Karloviciach pri Vsetíne a hraničnom prechode Makov pripravovaný George Boole uspel pod taktovkou domáceho džokeja Róberta Šaru. Druhý finišoval hostiteľ Connor (dž. Martin Srnec, 5,3) z KT Obalu Tibora Tomeka a 1 dĺžku za ním tretiu priečku medzi štrnástimi kandidátmi obsadil najviac tipovaný český Irwin Forge (dž. Martin Laube, 3,0), tréningový kolega premianta.
 
Reprezentant farieb MPL Racing Gaston obsadil pod džokejom Jiřím Palíkom slušné piate miesto, dotované sumou 1250 eur, ku ktorým pribudol 500-eurový bonus v podobe majiteľskej prémie.
 
Na Veľkej májovej cene, generálke júnovej Veľkej ceny Slovenska počas medzinárodného mítingu Turf-gala, vlaňajší klasik Medici nestačil v nabitej konkurencii desaťčlenného štartového poľa na Intisariho a Sulmana,nesúcich o 1,5 kilogramu menšiu záťaž.
 
 

MPL Racing v Šuranoch víťazne

 
 
Machisimo Secreto v sedle so svojím trénerom Jaroslavom Brečkom sa stal víťazom úvodného merania síl počas dostihového mítingu v Šuranoch - 4. podujatia slovenskej sezóny 2017. Päťročný ryšiak udával krok od prvých metrov po štarte dostihov cez prútení prekážky (Cena Víta Drgona - Husqvarna, 3140 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 1800 eur) a pripísal si ľahký triumf pred favorizovanou domácou Waayou s džokejom Martinom Cagáňom.
 
Opačný dobeh sa zrodil na Cene Winixa, kedy si stajne MPL Racing a Loko Trans Slovakia vymenili poradie, Red Mission s Čikom Brečkom nestačili nad ľahšími skokmi na šurianskeho Krösusa.
 
 
20. mája 2017

Robben Island z MPL Racingu štvrtá v Budapešti, získala 300 000 Ft

 
Štvorročná tmavá hnedka s americkým pôvodom Robben Island zo slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu skončila v nedeľu o 2,5 dĺžky štvrtá z trinástich na budapeštianskych dostihoch Batthyány-Hunyady Díj (rovina, Graded 2, 1600 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 3 milióny Ft - v prepočte približne 9615 eur). V sedle zverenkyne Jaroslava Hanáčka zo záhorskej centrály Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku bol český džokej Jiří Palík pri stávkovej kvóte 5,9.
 
Za 1:37,0 min po boji o krátku hlavu triumfoval domáci My Luck (dž. Csenge Suták, 7,7). Víťazka vlaňajšej bratislavskej klasickej Jarnej ceny kobýl Robben Island podľa databázy Závodiska Bratislava (ZB) nastúpila s bilanciou 8 štartov, 2 prvenstvá, zárobok 20 506 eur. V juniorskom veku v Nemecku absolvovala tri vystúpenia, raz uspela vo Frankfurte a získala dovedna 4700 eur. Teraz pridala 300 000 Ft - cca 960 eur.
 

Stajňa MPL Racing druhá v priebežných štatistikách 

 
Záverečná položka bratislavského dostihového mítingu priniesla tretie tohtoročné víťazstvo stajne MPL Racing, ktoré znamená priebežnú druhú priečku majiteľského šampionátu. Hoci  sa zatiaľ nepodarilo k životu prebudiť Sea Of Lights, ktorá v generálke dámskej klasiky uzavrela štartové pole, naplno zabodoval ďalší ašpirant najsledovanejšieho ročníka. Winterberg  získal pod vedením Jiřího Palíka, pri sezónnom debute a druhom životnom štarte, cenné skúsenosti v podobe razantnej jazdy ostrieľaného  českého pilota.  Po triumfe na štvorkovej úrovni je potomok plemenníka Jukebox Jury hlásený o dve kategórie vyššie počas najbližšieho súperenia v Starom háji.
  

 
5. mája 2017, video 
 

Gaston sa vyčlenil zo spoločnosti nezvíťazivších

 
 
Päťročný český hnedý valach s írskym pôvodom Ideal Approach s džokejom Petrom Foretom a stávkovou kvótou 9,2 sa stal v nedeľu v Bratislave v čase 1:52,40 min po boji o 0,5 dĺžky víťazom jubilejného 20. ročníka Veľkej aprílovej ceny Vetis (rovina, I. kat., 1800 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 7000 eur), hlavných dostihov 2. mítingu slovenskej sezóny 2017. 
 
Druhý skončil Long Cross (dž. Róbert Šara, 15,5) a tretí o hlavu za ním bol ďalší domáci zástupca Legionar (dž. Štefan Budovič, 6,6). Favorizovaný úradujúci Kôň roka v SR Medici (MPL Racing, dž. Jiří Palík, 2,5) mal z tretieho sledu nádejnú pasáž počas záverečného druhého oblúka, ale napokon docválal mimo zorného uhla šiesty z desiatich s mankom 4,25 dĺžky.
 
Darilo sa zástupcovi klasického ročníka stajne Miroslava Pisklu. Gaston si vylepšil životopis prvým triumfom,  keď s podporou Jiří Palíka, tesným rozdielom po tuhom boji o hlavu,  potešil realizačný tím z Vampilu na Cene Shamal Sally, súperení trojročných koní na 1800 metrov. Český džokej doprial hnedákovi pokojný priebeh so stupňovaním práve včas na fotobunke, keď odkázal na druhé miesto maďarského hosťa Ormonde Octaviusa.
 
Video
 
22. apríla 2017, foto Karel Juda 

Star s Róbertom Šarom bodovali

 
 
Domáca 9-ročná hnedka s českým pôvodom Rain Magna zo stajne KCL Slovakia v nedeľu v Bratislave za 4:47,91 min iste o 1,25 dĺžky zvíťazila na Cene starostu mestskej časti Bratislava-Petržalka - 44. ročníku skokanskej Jarnej ceny Petržalky (steeplechase, 3800 m), z historického hľadiska najsledovanejších dostihov úvodného z dvadsiatich mítingov slovenskej sezóny 2017.
 
V sedle zverenkyne Jaroslava Brečku zo záhorskej centrály Javorec pri Sobotišti bol džokej Jan Kratchovíl pri stávkovej kvóte 9,5. Druhý skončil premiantkin predvlani na JCP úspešný sparing Oldfieldroad (MPL Racing) so samotným koučom "Čikom" Brečkom ako partnerom a tretí s mankom ešte 1,25 dĺžky bol český Rocknrobin (jazd. Adam Čmiel, 4,0).
 
 
Rovinovými vrcholmi turfovej ouvertúry pri Dunaji boli Memoriál Harryho Petrlíka st. (II. kat., hdcp, 2000 m) a Memoriál Josefa Břečku (II. kat., 1600 m). V prvom prípade v čase 2:04,58 min veľmi ľahko o 3,5 dĺžky zabodoval domáci Star (maj. MPL Racing, tr. Jaroslav Brečka, dž. Róbert Šara, 4,7) a aj o tretiu a piatu dotáciu pre MPL Racing sa postarali Donatelli a Samoa. V druhom medzi tzv. klasickou generáciou za 1:39,72 min s najtesnejším náskokom nosa uspel hostiteľ Connor (maj. KT Obal).
 
 
 
Druhé podujatie slovenskej termínovej listiny sa uskutoční budúcu nedeľu 16. apríla od 14.00 h opäť v metropole. Vrcholom bude Veľká aprílová cena (rovina, I. kat., 1800 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 7000 eur). Medzi 13 prihlásenými uchádzačmi je aj úradujúci Koň roka v SR Medici z portfólia MPL Racingu Miroslava Pisklu a opatery trénera Jaroslava Hanáčka.
 
11. apríla 2017, foto Star

 Túlačky, Jaroslav Hanáček: "Myslí si, že je geroj" 

Tréner Jaroslav Hanáček predstavil svoj batalión pred novou sezónou.
 
9. apríla 2017 

MPL Racing: Zostrih sezóny 2016 

Prehľad úspechov slovenskej stajne  Miroslava Pisklu, ktorá vlaňajšou formou nadviazala na svoje najúspešnejšie sezóny z éry Ryana, Proud Borisa či Tanity.
 
20. marca 2017 

Medici z MPL Racingu Koňom roka 2016 v SR

 
Trojročný ryšiak s americkým pôvodom Medici z domácej dostihovej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu sa stal Koňom roka 2016 v SR. V tradičnej bilančnej ankete získal 57,32 % hlasov. Do uzávierky prišlo 82 lístkov. Výsledky hlasovania priamych aktérov dostihovej prevádzky, funkcionárov, pracovníkov médií a ďalších odborníkov slávnostne vyhlásili v rámci 19. galavečera slovenského turfu, ktorý sa uskutočnil v sobotu v Grand hoteli Pressburg v Bratislave - Petržalke.
  
Zverenec Jaroslava Hanáčka z centrály Dvor Vampil pri záhorskom Plaveckom Štvrtku Medici absolvoval v tejto sezóne v stredoeurópskom priestore štyri štarty, z ktorých vyťažil tri prvenstvá, a to postupne na Rakúskom derby na hipodróme Magna Racino pri Ebreichsdorfe južne od Viedne (4. septembra) a v Bratislave na klasickom St. Legeri (25. septembra) a Veľkej októbrovej cene (30. októbra). "Tohto koňa sme kúpili z Nemecka, zaujal ma na ňom predovšetkým jeho pôvod, ktorý je naozaj excelentný. Jeho výsledky boli vtedy fajn, mysleli sme si, že by mohol niečo dokázať. Ale že to bude až takto dobré, to sme nečakali. Zlepšil sa a naďalej sa zlepšuje, takže sa tešíme na ďalšiu sezónu. Ak jeho výkonnosť pôjde ešte o niečo hore, tak s ním vycestujeme aj do nejakých vyspelejších západných krajín," povedal o víťazovi ankety v kategórii Kôň roka jeho majiteľ Miroslav Piskla.
  
Pre Pisklovu bielo-červenú kombináciu zarobil Medici 21 630 eur. Pri svojom regionálnom debute docválal 31. júla druhý v petržalskom Starom háji na úrovni II. kategórie. Vlani v USA a v tejto sezóne v Nemecku podstúpil dovedna sedem vystúpení, dosiahol dve prvenstvá, 26. júna bol v Brémach - ešte ako zverenec Andreasa Wöhlera - o 5,75 dĺžky siedmy z desiatich v súperení so štatútom Listed na 2200 m o 25 000 eur. Mal hodnotenie 70 kg v nemeckom GAG. Podľa Jaroslava Hanáčka je zatiaľ Mediciho najväčšou slabinou výkonnosť v prostrednej časti pretekov. "Chudák džokej na neho musí veľmi tlačiť. Potrebujeme nejak dosiahnuť, aby ten kôň zabral o trochu skôr. Niečo s ním vymyslíme."
  
MPL Racing zabodoval v tejto ankete prvý raz od roku 2007 (Proud Boris, pričom v sezóne 2006 sa presadil Ryan), vtedy sa ešte hlasovalo v troch samostatných kategóriách (roviny, prekážky, klusáky). Zmena na terajšiu podobu nastala od roku 2008.
  
Medici logicky uspel aj v sekciách o najlepšieho 3-ročného žrebca (valacha) a najlepšieho vytrvalca. MPL Racing potešila aj Robben Island ako laureátka kategórií najlepší míliar a najlepšia 3-ročná kobyla.
 
 Trénerom roka sa v ankete Závodiska Bratislava (ZB) stal spomenutý obhajca prvenstva Hanáček (57,32 % hlasov). "Dosiahnuť ten najvyšší vrchol je každý rok výnimočné," uviedol po vyhlásení výsledkov. S hľadaním motivácie do ďalšej práce problém nemá: "Kým som živý a zdravý, tak musím ísť dopredu."
  
Jazdcom roka je rovnako ako pred dvanástimi mesiacmi Jaroslav Línek (54,88 % hlasov), hoci v šampionáte tesne prehral s rekordérom v ére samostatnosti SR podľa počtu titulov Zdenkom Šmidom. "Tento rok bol podobný, ako tie predošlé. Niečo sa podarilo, niečo nie. Všetci to robíme pre to, aby sme boli najlepší," vyhlásil Línek. V budúcnosti by ho potešilo víťazstvo na Slovenskom derby, kde sa trikrát umiestnil druhý, no triumfovať sa mu ešte nepodarilo.
 
V rovinových šampionátoch uspeli MPL Racing (zárobok koní 60 115 eur), tréner Miroslav Stančík (zisk zverencov 77 275 eur) a džokej Šmida (20 víťazstiev). V skokanskej sekcii triumfovali Agrolipt Karola Liptáka (8415 eur), Hanáček (19 785 eur) a džokej Jaroslav Brečka (5 prvenstiev).
  
Víťazi slovenskej dostihovej ankety po sezóne 2016:
  
Kôň roka: Medici (maj. MPL Racing, tr. Jaroslav Hanáček, SR)
 
Tréner roka: Jaroslav Hanáček (SR)
  
Jazdec roka: Jaroslav Línek (SR)
  
Podrobné výsledky hlasovania:
Kôň roka: 1. Medici 47 hlasov (57,32 %), 2. Efily 9, 3. Fantastic Lacy a Autor po 7, 5. Robben Island 3, 6. Ronja a Saintnixa po 2, 8. Culdaff, Petite Sirene, Meny Bay a Royal Gino po 1 (jeden respondent nezvolil žiadneho koňa)
  
Tréner roka: 1. Jaroslav Hanáček 47 hlasov (57,32 %), 2. Miroslav Stančík 12, 3. Zuzana Kubovičová 5, 4. Pavel Kalaš a Jaroslav Brečka po 4, 6. Jozef Chodúr a Zdeno Koplík po 2, 8. Gabriela Francistyová, Peter Hlavenka a Samuel Sokol po 1 (dva hlasy boli neplatné, jeden respondent nezvolil žiadneho trénera)
 
Jazdec roka: 1. Jaroslav Línek 45 hlasov (54,88 %), 2. Zdenko Šmida 22, 3. Jiří Palík 10, 4. Jozef Čekal 2, 5. Radek Koplík a Petr Foret po 1 (jeden respondent nezvolil žiadneho jazdca)
  
Víťazi jednotlivých sprievodných kategórií:
   Najlepší šprintér: Efily 75,6 % hlasov
   Najlepší míliar: Robben Island 46,3 %
   Najlepší vytrvalec: Medici 54,9 %
   Najlepšia dvojročná kobyla: Zoriana 69,5 %
   Najlepší dvojročný žrebec (valach): Irwin Forge 81,7 %
   Najlepšia trojročná kobyla: Robben Island 35,4 %
   Najlepší trojročný žrebec (valach): Medici 69,5 %
   Najlepšia štvorročná či staršia kobyla: Petite Sirene 62,2 %
   Najlepší štvorročný či starší žrebec (valach): Autor 51,2 %
   Najlepší prútenkár: Meny Bay 72,0 %
   Najlepší stípliar: Segona 87,8 %
   Najlepší kôň slovenského chovu: Samoa 53,7 %
  
Kone roka v SR pri aktuálnom formáte ankety: 2008 Teddy Ready, 2009 Age of Jape, 2010 Innovator, 2011 Yucca, 2012 Atack, 2013 Legionar, 2014 Kilword, 2015 Lord Patrick, 2016 Medici
  
Slovenskí šampióni jazdcov na rovine v ére samostatnosti (najprestížnejšia kategória hodnotenia): 1993 Ľudovít Šara 15 víťazstiev, 1994 Miroslav Abík 9, 1995 Roman Mališka 12, 1996 Roman Mališka 16, 1997 Roman Mališka 18, 1998 Pavel Gašpar 17, 1999 Martin Srnec 12, 2000 Dušan Andrés 17, 2001 Dušan Andrés 16, 2002 Jaroslav Línek 20, 2003 Roman Mališka 22, 2004 Zdenko Šmida 19, 2005 Zdenko Šmida 25, 2006 Petr Kubík 14, 2007 Zdenko Šmida 19, 2008 Zdenko Šmida 17, 2009 Jaroslav Línek 18, 2010 Václav Janáček 17, 2011 Jaroslav Línek 24, 2012 Róbert Šara 22, 2013 Zdenko Šmida 26, 2014 Michal Abík 18, 2015 Jaroslav Línek 22, 2016 Zdenko Šmida 20
  
Poradie podľa počtu titulov: 1. Zdenko Šmida 6, 2. Roman Mališka a Jaroslav Línek po 4, 4. Dušan Andrés 2, 5. Ľudovít Šara, Miroslav Abík, Pavel Gašpar, Martin Srnec, Petr Kubík, Václav Janáček, Róbert Šara a Michal Abík po 1
 
12. decembra 2016, foto Václav Volf 

Suverénny Medici rozhodol šampionát majiteľov 

Trojročný domáci ryšiak s americkým pôvodom Medici z MPL Racingu Miroslava Pisklu sa za 2:10,45 min veľmi ľahko o 5 dĺžok stal víťazom Veľkej ceny Plemenárskych služieb SR, š. p. - Veľkej októbrovej ceny (rovina, I. kat., 2000 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 7000 eur), hlavných dostihov nedeľňajšieho bratislavského záverečného 20. mítingu slovenskej sezóny 2016. V sedle zverenca Jaroslava Hanáčka z centrály Dvor Vampil pri záhorskom Plaveckom Štvrtku bol český džokej s dlhoročnými skúsenosťami z Nemecka či Hongkongu Jiří Palík. Medici mal preferujúcu totalizátorovú stávkovú kvótu 2,8 a získal pre bielo-červenú kombináciu prémiu 3500 eur. V septembri triumfoval najprv na Rakúskom derby v Ebreichsdorfe a potom mu patril St. Leger v petržalskom Starom háji. Video
  
Druhý na Veľkej októbrovej cene bol Long Cross (dž. Róbert Šara, 18,2) a 1,5 dĺžky za ním tretí finišoval ďalší hostiteľ Sulman (dž. Jaromír Šafář, 7,1). Rešpektovaný administratívne takisto slovenský Global Bang (dž. Jaroslav Línek, 5,3) s hviezdnou nemeckou minulosťou napríklad v podobe druhej priečky na Group 2 Mehl-Mülhens-Rennen - German 2000 Guineas - Veľkej jarnej ceny v Kolíne nad Rýnom a piatej pozície z "jednotiek" Deutsches Derby v Hamburgu a Bayerisches Zuchtrennen v Mníchove (všetko ešte v sezóne 2013), docválal posledný.
  
V rámci popoludnia zaútočil obhajca titulu Jaroslav Línek na rekordéra v ére samostatnosti podľa počtu šampionátových úspechov Zdenka Šmidu na čele rovinového poradia jazdcov. Pred derniérou zaostával o tri prvenstvá a zároveň mal lepšiu bilanciu druhých miest, čo by pri rovnosti bolo rozhodujúce kritérium (Šmida 20 a 16, Línek 17 a 18). Línek zdramatizoval situáciu dvoma rýchlymi úspechmi, ďalej sa však napokon už nedostal. Vopred jasným definitívnym lídrom koučov na hladkých tratiach bol Miroslav Stančík. Dramatický bol boj v hodnotení majiteľov medzi MPL Racingom (55 340 eur pred nedeľou) a Autoopravovňou Petra Strniska (54 945 eur). MPL Racing pri konečnom účtovaní má na konte 60 115 eur, Autoopravovňa Petra Strniska 56 625 eur. O rozdiel sa na epilógu postaral predovšetkým Medici.
  
V skokanskej sekcii sa na ocenenie na zimnom slávnostnom vyhlásení už môžu tešiť Agrolipt Karola Liptáka medzi vlastníkmi koní, kouč Jaroslav Hanáček a v jazdeckej kategórii napokon džokej Jaroslav Brečka. Pred svojho niekdajšieho žiaka Lukáša Matuského sa dostal v poslednej možnej chvíli o lepšiu bilanciu druhých miest, keď sa na prvenstvá (obaja 5) dotiahol zásluhou Meny Bay v majetku futbalového komentátora a funkcionára Viktora Blažeka.
  
Slovenskí dostihoví šampióni jazdcov na rovine: 1993 Ľudovít Šara 15 víťazstiev, 1994 Miroslav Abík 9, 1995 Roman Mališka 12, 1996 Roman Mališka 16, 1997 Roman Mališka 18, 1998 Pavel Gašpar 17, 1999 Martin Srnec 12, 2000 Dušan Andrés 17, 2001 Dušan Andrés 16, 2002 Jaroslav Línek 20, 2003 Roman Mališka 22, 2004 Zdenko Šmida 19, 2005 Zdenko Šmida 25, 2006 Petr Kubík 14, 2007 Zdenko Šmida 19, 2008 Zdenko Šmida 17, 2009 Jaroslav Línek 18, 2010 Václav Janáček 17, 2011 Jaroslav Línek 24, 2012 Róbert Šara 22, 2013 Zdenko Šmida 26, 2014 Michal Abík 18, 2015 Jaroslav Línek 22, 2016 Zdenko Šmida 20
  
Poradie podľa počtu titulov: 1. Zdenko Šmida 6, 2. Roman Mališka a Jaroslav Línek po 4, 4. Dušan Andrés 2, 5. Ľudovít Šara, Miroslav Abík, Pavel Gašpar, Martin Srnec, Petr Kubík, Václav Janáček, Róbert Šara a Michal Abík po 1
 
2. novembra 2016, foto Václav Volf
 

Oldfieldroad desiaty na Veľkej slušovickej

 
Slovenským koňom sa v piatok nedarilo v českých Slušoviciach na 34. ročníku skokanských dostihov Mercedes-Benz Veľká slušovická steeplechase (st. ch. - c. c., I. kat., 5200 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 350 000 Kč - v prepočte približne 13 000 eur). Osemročná hnedka s českým pasom Rain Magna (maj. KCL Slovakia, tr. Jaroslav Brečka, jazd. Michal Kubík) skončila ôsma a 8-ročný biely valach írskej proveniencie Oldfieldroad (MPL Racing, tr. a dž. Jaroslav Brečka) bol desiaty. Sedemročný ryšavý valach s írskym pôvodom Tadeas Hajek (maj. stajňa Falkensee, tr. Jaroslav Hanáček, jazd. Martin Liška) finišoval v Slušoviciach na juhu Moravy neďaleko Zlína o 8,25 dĺžky tretí na prevádzkovej prekážkarskej Cene SWS (st. ch., III. kat., 3800 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 90 000 Kč - cca 3330 eur). Získal prémiu 13 500 Kč - zhruba 500 eur.
 

Tikaram  na tabuli v Pardubiciach

 
Štvorročný hnedý valach s českým pasom Tikaram, odchovanec aj reprezentant MPL Racingu Miroslava Pisklu, skončil v sobotu v Pardubicich o 23,75 dĺžky piaty z tucta štartujúcich na skokanských dostihoch Cena Alfredo Catering (prútené prekážky, IV. kat., 3200 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 60 000 Kč - v prepočte cca 2220 eur). V sedle zverenca Jaroslava Brečku z centrály Javorec pri záhorskom Sobotišti bol domáci džokej Jan Faltejsek. Tikaram získal prémiu 3000 Kč - zhruba 110 eur. Takisto Brečkom pripravovaná 7-ročná belka s britským pôvodom The Iron Maiden zo stajne Speeding Horse pre pád nedokončila Cenu Charme Looka (steeplechase cross-country, III. kat., 4000 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 90 000 Kč - približne 3330 eur). Viedol ju jazdec Michal Kubík.
 

Tikaram  tretí, Oldfieldroad piaty  v Pardubiciach

 
Vajgaros zo slovenskej stajne DS RE&LA Frančák SK zvíťazil v nedeľu na rámcových dostihoch mítingu s vrcholom v podobe Veľkej pardubickej steeplechase. V sedle bol džokej a zároveň tréner Jaroslav "Čiko" Brečka zo záhorskej centrály Javorec pri Sobotišti.
 
Už v sobotu bol v Pardubiciach s mankom 13,25 dĺžky tretí hnedý valach Tikaram (maj. MPL Racing, tr. Jaroslav Brečka, dž. Jan Faltejsek) na Cene podporovanej závodiskom White Turf St. Moritz (prútené prekážky, II. kat., 3200 m, pre 4-ročné kone, celková dotácia 120 000 Kč - 4440 eur). Získal 18 000 Kč - 666 eur. Osemročný biely valach Oldfieldroad (maj. MPL Racing, tr. Jaroslav Brečka, dž. Jan Faltejsek) skončil o 12,25 dĺžky piaty na Striebornej trofeji podporovanej spoločnosťou Bohemia Sekt (steeplechase, NL, 4400 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 300 000 Kč - 11 100 eur). Zarobil 15 000 Kč - 555 eur. Zo SR v tento deň bežal a skákal aj Quebracho, bol posledný šiesty.
  
Brečkov rovnomenný syn sa v sobotu v sedle domáceho Lincolna zo stajne DC Zámrsk MUDr. Bruna a opatery Jana Blechu presadil na Nagroda Toru Wyścigowego Partynice - Wroclaw z globálneho seriálu FEGENTRI amatérskych jazdcov.
 
29. októbra 2016 

Medici na St. Legeri v Bratislave nadviazal na Rakúske derby 

 
Ryšiak s americkým pôvodom Medici zo slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu sa v nedeľu v Bratislave v čase 3:04,36 min o 1,75 dĺžky presadil medzi napokon len siedmimi aktérmi 24. St. Legeru Charvát (rovina, Listed, 2800 m, pre 3-ročné kobyly a žrebce, celková dotácia 19 000 eur), záverečných piatych klasických dostihov slovenskej sezóny 2016 a zároveň hlavnej položky 17. podujatia termínovej listiny. V sedle zverenca Jaroslava Hanáčka zo záhorskej centrály Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku bol džokej Jiří Palík. Druhý na tzv. dlhej smrti docválal český Montjeu Third (dž. Martin Laube) a tretí o 0,5 dĺžky za ním bol domáci Royal Gino (dž. Štefan Budovič). Neštartovali Piece of Marmelade a Rumpl Cimpr Campr. Video
  
Medici získal pred bielo-červenú kombináciu prémiu 9500 eur. Nadviazal na svoj tri týždne mladý úspech z Rakúskeho derby na hipodróme Magna Racino v Ebreichsdorfe južne od Viedne. Medici (po Curlin z Mrs Williams po Monsun) pri svojom regionálnom debute docválal 31. júla druhý v petržalskom Starom háji na úrovni II. kategórie. Vlani v USA a v tejto sezóne v Nemecku absolvoval dovedna 7 štartov, dosiahol 2 prvenstvá, 26. júna bol v Brémach - ešte ako zverenec Andreasa Wöhlera - o 5,75 dĺžky siedmy z desiatich v súperení so štatútom Listed na 2200 m o 25 000 eur. Mal hodnotenie 70 kg v nemeckom GAG.
  
Vzdialeným šiestym miestom na St. Legeri sklamal dobyvateľ júlového bratislavského Slovenského derby Timekeeper (dž. Jiří Chaloupka) vo vlastníctve českého subjektu Statek Blata Český Ráj principála futbalovej Mladej Boleslavi Josefa Dufeka.
  
Prototypový britský St. Leger sa premiérovo konal už 24. septembra 1776. Vznikol na počesť plukovníka Anthonyho St. Legera. Dosiaľ sa beháva na doncasterskom hipodróme Town Moor na vytrvalostnej trati 2920 m. Desiateho septembra sa víťazom 241. ročníka stal domáci outsider Harbour Law s džokejom Georgom Bakerom a stávkovým kurzom 23.
 
 

7. októbra 2016, foto Václav Volf 

Peer Cooper nebude štartovať na Veľkej pardubickej

 
Deväťročný tmavohnedý valach s britským pôvodom Peer Cooper zo slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu sa síce v auguste kvalifikoval na vrcholné skokanské dostihy - 126. ročník Veľkej pardubickej steeplechase cross-country s Českou poisťovňou (Listed, 6900 m, pre 6-ročné a staršie kone, celková dotácia 5 miliónov Kč - v prepočte približne 185 000 eur), ktoré sa uskutočnia 9. októbra, ale zo zdravotných dôvodov napokon nebude štartovať.
 
"Kuloáre, žiaľ, majú správne informácie. Na tento rok už určite skončil a či sa ešte niekedy vráti na dráhu, to záleží na ňom a pánbožkovi," povedal Miroslav Piskla pre TurfSport.eu po sobotňajšej záverečnej kvalifikácii v Pardubiciach, na ktorej Peer Cooper docválal šiesty: "Pred koncovkou to vyzeralo veľmi dobre a nebyť tej indispozície, bol by prinajhoršom tretí. Posúval sa za prvými dvoma koňmi, ale zradil ho medzikostný sval, ako to zatiaľ vyzerá."
 
Peer Coopera pripravuje víťaz Veľkej pardubickej steeplechase 1992 so senickým Quirinus Jaroslav "Čiko" Brečka, šéf rovnomennej značky Quirinus Farm v záhorskej centrále Javorec pri Sobotišti.
 

Samoa tretia na OAKS

Na klasických "dámskych" 24. Oaks (rovina, Listed, 2000 m, pre 3-ročné kobyly, celková dotácia 23 000 eur) sa v čase 2:05,29 min po tuhom boji o krk presadila hnedka s francúzskym pôvodom Saintnixa. Reprezentantku Stall Garant SK a zverenkyňu Miroslava Stančíka viedol Jaroslav Línek pri stávkovej kvóte 8,0 medzi jedenástimi aktérkami. Saintnixa získala prémiu 11 500 eur. Predtým naposledy bola o 2,25 dĺžky tretia 24. júla na českej analógii v Moste.
 
Druhá na slovenských Oaks finišovala česká favoritka siahajúca po double z exfederálneho teritória Sedmikraska (dž. Petr Foret. 3,4) a 4,75 dĺžky za ňou tretia bola hostiteľka Samoa (dž. Jan Verner 10,8). Samoa je produktom chovateľských aktivít Miroslava Pisklu a na dostihových ováloch reprezentuje stajňu MPL Racing. V príprave na ňu dohliada tréner Pavel Kalaš. Najviac tipovaná Nemka Nordwienerin (dž. Dennis Schiergen, 2,6) sa musela uspokojiť s nehonorovaným šiestym miestom. Prototypové britské Oaks (v preklade Duby) sa prvý raz konali už v roku 1779 a sú pomenované podľa rovnomenného zámočku v lokalite Surrey.
 
23. septembra 2016, foto Marcela Kvochová

Robben Island strieborná na vrcholnom súperení  v Maďarsku

 
Kone zo SR v nedeľu skončili na druhom až piatom mieste na dvoch budapeštianskych vrcholoch druhej polovice maďarskej dostihovej sezóny. Trojročná papiermi americká tmavá hnedka Robben Island (maj. MPL Racing, tr. Jaroslav Hanáček, dž. Martin Laube, vysoká stávková kvóta 15,5) finišovala len o 0,75 dĺžky strieborná na strednotratiarskom súperení Aperianov Zakariás Emlékverseny - Imperiál Díj (rovina, Listed, 1600 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 4,4 milióna Ft - cca 14 200 eur). Získala prémiu 880 000 forintov - zhruba 2840 eur. O štyri dĺžky za krajankou bronzový za honorár 660 000 Ft (2130 eur) finišoval rovnako mladý a oveľa viac tipovaný hnedák írskeho pôvodu Portorikos (maj. Autoopravovňa Petra Strniska, tr. Peter Hlavenka, dž. Stanislav Georgiev, 3,6). V čase 1:34,5 min nečakane triumfoval rakúsky hosť Zwegat (12,3) so slovenským džokejom Jaroslavom Línkom.
 

Medici z MPL Racingu víťazom Rakúskeho derby

 
Ryšiak s americkým pasom Medici zo slovenskej dostihovej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu triumfoval v nedeľu na hipodróme Magna Racino pri Ebreichsdorfe neďaleko Viedne za 2:15,9 min ľahko o 2 dĺžky na vrcholnom rakúskom klasickom teste so siahodlhým názvom Grosser Preis der Österreichischen Lotterien - Stronach Austrian Derby - 148. Österreichisches Galopper Derby - Start Super 6 Wette € 18.250,20 Jackpot (rovina, Listed, 2200 m, pre 3-ročné kobyly a žrebce, celková dotácia 15 000 eur).
  
V sedle zverenca Jaroslava Hanáčka zo záhorskej centrály Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku Mediciho bol poľský džokej Piotr Krowicki. Žrebec získal pre bielo-červenú kombináciu prémiu 6750 eur, mal preferujúcu stávkovú kvótu 2,5 medzi deviatimi aktérmi. Zo slovenských džokejov sa v zahraničných službách predstavili Zdenko Šmida (Matidia - 4. miesto) a Róbert Šara (Origami - 7. priečka).
  
Medici (po Curlin z Mrs Williams po Monsun) predtým naposledy skončil 31. júla druhý v Bratislave na úrovni II. kategórie. Vlani v USA a v tejto sezóne v Nemecku absolvoval dovedna 7 štartov, dosiahol 2 prvenstvá, 26. júna bol v Brémach - ešte ako zverenec Andreasa Wöhlera - o 5,75 dĺžky siedmy z desiatich v súperení so štatútom Listed na 2200 m o 25 000 eur. Má hodnotenie 70 kg v nemeckom GAG.
 
foto Václav Volf, video
 

Blinkers:  Hnedka Samoa pri treťom triumfe v rade a rozhovor s trénerom Jaroslavom Brečkom

Oldfieldroad v Prahe tretí

 
Osemročný biely valach írskej proveniencie Oldfieldroad zo slovenskej dostihovej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu a prípravky Jaroslava Brečku v záhorskom Javorci pri Sobotišti skončil v nedeľu v pražskej Veľkej Chuchli o 8,5 dĺžky tretí z desiatich na lukratívnej skokanskej Agrofert Veľkej národnej steeplechase o pohár Josefa Váňu (st. ch., Listed, 4500 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 1 milión Kč - v prepočte približne 37 000 eur). Získal prémiu 140 000 Kč - cca 5180 eur.
 
V sedle Oldfieldroada bol domáci džokej s bohatými skúsenosťami z Veľkej Británie Jan Faltejsek.
 
foto Andrea Zavadilová
 

Peer Cooper sa kvalifikoval na Veľkú pardubickú

 
Peer Cooper zo slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu v sobotu skončil vzdialene jedenásty v tretej zo štyroch kvalifikácií vrcholných skokanských dostihov - 126. ročníka Veľkej pardubickej steeplechase cross-country s Českou poisťovňou (Listed, 6900 m, pre 6-ročné a staršie kone, celková dotácia 5 miliónov Kč - v prepočte približne 185 000 eur), ktoré sa uskutočnia 9. októbra. Pod vedením svojho kouča Jaroslava Brečku zo záhorského Javorca pri Sobotišti bol Peer Cooper posledný z klasifikovaných na Cene firmy Chládek a Tintěra Pardubice (NL, 5800 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 400 000 Kč - cca 14 800 eur). Absolvovaním trate splnil podmienku na štart na jesenných najprestížnejších skokanských dostihoch pevninskej časti Európy.
 
 "Čiko" Brečka v roku 1992 triumfoval na "Veľkej" v sedle senického Quirinusa. Peer Cooper do soboty naposledy bežal a skákal 7. mája práve v Pardubiciach a po tuhom boji sa o nos presadil na prevádzkovej "štvorkovej" úrovni na trati 4500 m, teraz ho čakala extrémne náročnejšia výzva, pričom základným cieľom bolo dokončenie.
 

7. septembra 2016, foto Václav Volf 

Peer Cooper v sobotu v kvalifikácii Veľkej Pardubickej

 
Deväťročný tmavohnedý valach s britským pôvodom Peer Cooper zo slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu sa v sobotu o 16.35 h predstaví v tretej zo štyroch kvalifikácií vrcholných skokanských dostihov - 126. ročníka Veľkej pardubickej steeplechase cross-country s Českou poisťovňou (Listed, 6900 m, pre 6-ročné a staršie kone, celková dotácia 5 miliónov Kč - v prepočte približne 185 000 eur), ktoré sa uskutočnia 9. októbra. Pod vedením svojho kouča Jaroslava Brečku zo záhorského Javorca pri Sobotišti má Peer Cooper pred sebou Cenu firmy Chládek a Tintěra Pardubice (NL, 5800 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 400 000 Kč - cca 14 800 eur). Bude mať 19 súperov a jeho stávkový kurz je 30 (Betino.cz). "Čiko" Brečka v roku 1992 triumfoval na "Veľkej" v sedle senického Quirinusa. Peer Cooper naposledy bežal a skákal 7. mája práve v Pardubiciach a po tuhom boji sa o nos presadil na prevádzkovej "štvorkovej" úrovni na trati 4500 m, teraz ho čaká extrémne náročnejšia výzva.
 
27. augusta 2016, foto Ingrid Kaufmanová/Quirinus Farm

MPL Racing s ročnou posilou v Javorci 

 
 
Slovenská dostihová stajňa MPL Racing Miroslava Pisklu získala ročnú posilu. Žrebček Lord Maitreya sa narodil vlani 28. mája v Nemecku, jeho otcom je Manduro a mamou Lady Manners po Montbrook z Bold Burst po Dahar z Bold Brat po Boldnesian. Informáciu aj s fotografiami koníka prinieslo facebookové konto Quirinus Farm trénera Jaroslava "Čika" Brečku zo záhorskeého Javorca pri Sobotišti. Lord Maitreya je odchovancom Žrebčína Schlenderhan (foto Ingrid Kaufmanová/Quirinus Farm).
 

Donatelli z MPL Racingu piaty v Karlových Varoch

Štvorročný hnedý valach s nemeckým pôvodom Donatelli zo slovenskej dostihovej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu skončil v nedeľu v českých Karlových Varoch o 8,5 dĺžky piaty zo siedmich na Veľkej cene BBAG (rovina, I. kat., 1620 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 140 000 Kč - v prepočte približne 5200 eur). V sedle zverenca Pavla Kalaša bol domáci džokej Radek Koplík. Donatelli získal prémiu 7000 Kč - cca 260 eur. Za 1:42,44 min iste o 3 dĺžky triumfoval domáci Jarahi (dž. Petr Foret).
 

Medici debutoval druhý za Starom 

 
 
Športovými vrcholmi popoludnia 12. dostihového mítingu slovenskej sezóny 2016 prevádzkového charakteru, dva týždne po Slovenskom derby a uprostred leta, vyhradeného skôr vidieckym turfovým podujatiam boli dve "dvojkové" roviny. Cena Ramblin Scouta (2000 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 3600 eur) sa v čase 2:05,41 min po boji o 0,5 dĺžky stala korisťou 5-ročného hostiteľa nemeckej proveniencie Stara (tr. Jaroslav Brečka, dž. Róbert Šara, 3,4) zo stajne MPL Racing Miroslava Pisklu, ktorému kryl chrbát stajňový, nie však tréningový kolega Medici. Trojročného ryšiaka v opatere Jaroslava Hanáčka debutovým štartom previedol džokej Jiří Palík (video)
 

Džokej Róbert Šara v sedle Stara oslavuje po zranení víťazný návrat do sedla

DIGI Sport: Dostihový magazín


Samoa nadviazala na júnový úspech a triumfovala aj na dvojkilometrovej trati (video: Memoriál Jozefa Košťála).

8. augusta 2016, foto Václav Volf 
 

Samoa a Taj Mahal víťazne,  Robben Island za peniaze 

Trojročná hnedka s írskym pasom Rockfield Last zo slovenskej stajne KT Obal Tibora Tomeka za 1:25,54 min po tuhom boji o 0,5 dĺžky zvíťazila na šprintérskom 23. Zlatom bičíku Rhapis (rovina, I. kat., 1400 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 7000 eur), hlavných dostihoch nedeľňajšieho bratislavského 9. mítingu slovenskej sezóny 2016. Zverenkyňa Pavla Kalaša mala pri tzv. totalizátore stávkovú kvótu 21,8 medzi deviatimi aktérmi, v sedle bol džokej Jan Verner.
     
Druhý skončil ďalší hostiteľ Mario (dž. Jaroslav Línek, 8,0) a hlavu za ním tretí finišoval rakúsky spolufavorit Culdaff (dž. Jaromír Šafář, 3,7). Najviac tipovaná jarná klasička z mája v petržalskom Starom háji, domáca Robben Island (MPL Racing, dž. Jiří Palík, 2,5), sa musela uspokojiť so štvrtou priečkou.
 
Jaroslavom Hanáčkom pripravovaná tmavá hnedka začiatkom júna prispela na účet stajne MPL Racing honorárom za piate miesto ( 1450 eur plus majiteľská prémia 870 eur)  z  utopenej šprintérskej Ceny Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR počas mítingu Turf-gala. 
 
Prvenstvo pre bielo-červenú kombináciu vybojovala kobylka Samoa na 1700 metrovom teste III. kategórie odbehnutom pod názvom Memoriál Ing. Pavla Žikavského. Džokej Michal Abík po boji o trištvrte dĺžky prekonal odpor Walentiny so Štefanom Budovičom.
 
Koncom júna sa stal  Hendikep Tanity symbolicky  korisťou Taj Mahala . Trojročného žrebca po Ryan z Tanita víťazne do cieľa po 1800 metroch doviedol český džokej Jan Verner. Samoa aj Taj Mahal sú  výsledkom chovateľských aktivít MPL a pripravuje ich tréner Pavel Kalaš. Video
 
17. júla 2016 

Misia rekordov pokračuje 

Red Mission aj v druhom sezónnom  štarte plní misiu na jednotku, keď opäť nechal všetkých súperov za sebou.  Valach po plemenníkovi Medicean si  výborne rozumie s džokejom Róbertom Šarom,  ktorý mu naordinoval smelé tempo  ústiace do ďalšieho prepísania  štatistiky rekordov bratislavskej dráhy.
 
 
Dvojmíľovú porciu v polovici apríla zvládli za 3:31,28 min a  o mesiac neskôr upravili najrýchlejší čas aj na o sto metrov dlhšej dištancii na 3:35,71 min.
 
Na triumf siahal aj päťročný beluš Star v druhej kategórii na dva kilometre.  Robinovi v sedle chýbalo na oslavné triumfálne gesto pol dĺžky.
 
Star s Róbertom Šarom
 
3. júna 2016, foto Václav Volf 
 

Robben Island z MPL Racingu víťazkou JCK 

Tmavá hnedka s americkým pôvodom Robben Island zo slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu sa s českým džokejom Jiřím Palíkom v sedle stala v nedeľu v Bratislave za 1:47,28 min víťazkou 24. Jarnej ceny kobýl - Veľkej ceny Trinity Hotels and Resorts (rovina, Listed, 1700 m, pre 3-ročné kobyly, celková dotácia 23 000 eur), hlavných dostihov 5. mítingu sezóny 2016 a zároveň úvodnej z piatich klasík termínovej listiny.
 
Za zverenkyňou Jaroslava Hanáčka zo záhorskej centrály Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku skončili zvonka mohutne z úzadia finišujúca Florentina (jazd. Nikola Petrlík) a ďalšia česká hostka Rabbit Percy (dž. Michal Mach). Výrok rozhodcov bol "krk - krk". Pri tzv. totalizátore mierne spolufavorizované Choupette (dž. Alexander Reznikov, 5,1) z Poľska a maďarská víťazka miestnej prípravnej "jednotky" spred troch týždňov Wizardess (dž. Róbert Šara, tiež 5,1) sa museli uspokojiť so siedmym a ôsmym miestom medzi 14 aktérkami.
 
Robben Island pri svojej premiére v stredoeurópskom regióne triumfovala 10. apríla v petržalskom Starom háji na Memoriáli Josefa Břečku a 24. apríla bola znova pri Dunaji druhá na generálkovej Cene trojročných kobýl. Mala na konte 3410 eur, teraz pridala 11 500 eur. Pre "bielo-červenú" kombináciu MPL Racingu nadviazala po desiatich rokoch na úspech Tanity.
 
MPL Racing, Hanáček a Palík sa presadili aj na vytrvalostnej 30. Veľkej májovej cene hotela Senec (rovina, I. kat., 2400 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 7000 eur), na ktorej spôsobom štart-cieľ zásluhou umného stupňovania tempa triumfovala v čase 2:43,12 min o krk a krk outsiderka Trixi (8,2) pred favorizovaným iným hostiteľom Legionarom (dž. Zdenko Šmida, 2,2) a svojím stajňovým kolegom Donatellim (dž. Jaroslav Línek, 9,4) pripravovaným Pavlom Kalašom. Na šprintérskej 27. Prípravnej cene hotela Sitno (rovina, I. kat., 1200 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 7000 eur) za 1:12,45 min iste o 1 dĺžku triumfoval rakúsky Culdaff (dž. Zdenko Šmida, 4,6) pred slovinskou kobylou Sara Taylor (dž. Jiří Palík, 11,3) a domácim Dodybudom (dž. Jaroslav Línek, 6,4).
 
20. mája 2016 

Peer Cooper z MPL Racingu s prihláškou na Veľkú pardubickú

Deväťročný tmavohnedý valach s britským pôvodom Peer Cooper zo slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu smeruje na vrcholné skokanské dostihy - 126. ročník Veľkej pardubickej steeplechase cross-country s Českou poisťovňou (Listed, 6900 m, pre 6-ročné a staršie kone, celková dotácia 5 miliónov Kč - v prepočte približne 185 000 eur), ktoré sa uskutočnia 9. októbra.
  
Medzi 43 uchádzačmi je Peer Cooper administratívne jediným zástupcom slovenského turfu. Jockey Club ČR uzavrel a zverejnil zoznam adeptov vo štvrtok. Figuruje na ňom aj de iure domáci 8-ročný ryšavý valach Vandual, ktorého česká trénerka Hana Kabelková pripravuje v centrále Vápenný Podol pre subjekt Vadual rodiny Vadinovcov z Moravského Svätého Jána. Peer Coopera trénuje v záhorskom Javorci pri Sobotišti Jaroslav "Čiko" Brečka, v roku 1992 víťaz "Veľkej" v sedle senického Quirinusa.
  
Na listine kandidátov sú prví deviati z vlaňajšieho cieľa, teda aj dodatočne pre dopingový nález diskvalifikovaný pôvodný víťaz Nikas a jeho nástupca na vrchole zmeneného oficiálneho výsledku Ribelino.
 

Peer Cooper víťazne v Pardubiciach

 
Deväťročný tmavohnedý valach s francúzskym pasom Peer Cooper zo slovenského MPL Racingu Miroslava Pisklu v sobotu zvíťazil za 6:14,62 min po tuhom boji rozdielom nosa na skokanských dostihoch Cena firmy Petr Novotný v českých Pardubiciach (steeplechase - cross-country, IV. kat., 4500 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 60 000 Kč - v prepočte približne 2200 eur).
 
V sedle mal svojho trénera zo záhorskej centrály Javorec pri Sobotišti a zároveň džokeja Jaroslava "Čika" Brečku. Pre bielo-červenú kombináciu získal Peer Cooper prémiu 30 000 Kč, teda cca 1100 eur. Ďalším štyrom účastníkom tohto mítingu zo SR sa príliš nedarilo: Vajgaros a Mr Pamperito boli šiesti, Machisimo Secreto ôsmy a Lenz zadržaný. Slovenský džokej Lukáš Matuský sa presadil s dvoma zverencami domáceho kouča Radka Holčáka z bázy Sihla značky Valencio pri Veľkých Karloviciach neďaleko hraničného prechodu Makov (Brog Deas a Playstarabad - zhodne stajňa Monte Negro Jiřího Posáda).
 
13. mája 2016 

Robben Island druhá na generálke májovej klasiky

Administratívne maďarské kone Waslawi a Wizardess - zhodne reprezentanti Álmodó istalló Györgyho Deáka a zverenci Gábora Maronku - sa v nedeľu v Bratislave v rámci 3. mítingu slovenskej dostihovej sezóny stali lokálnymi favoritmi májových miestnych jarných klasík.
 
Ryšiak s írskym pôvodom Waslawi za 1:46,18 min po boji triumfoval s podporou od džokeja Jaroslava Línka tesne o krk na Cene Bratislavského kultúrneho a informačného strediska - 30. Cene trojročných žrebcov (rovina, I. kat., 1700 m, pre 3-ročné žrebce, celková dotácia 7000 eur). 
 
O necelú hodinu neskôr zabodovala pre ambicióznych zeleno-modrých za 1:46,11 min ľahko o 2,5 dĺžky podobne neoprávnene tipujúcimi prehliadaná hnedka britskej proveniencie Wizardess (dž. Róbert Šara, 16,4) na Veľkej cene primátora Bratislavy - 28. Cene trojročných kobýl (rovina, I. kat., 1700 m, pre 3-ročné kobyly, celková dotácia 7000 eur). Tiež získala prémiu 3500 eur. Druhá z trinástich bola domáca Robben Island (dž. Jiří Palík, 5.2) z MPL Racingu Miroslava Pisklu. O 4,25 dĺžky ďalej bronz brala iná slovenská účastníčka Saintnixa (dž. Bejsim Ferchanov, 17,5) zo Stall Garant SK Johanna Lenza.

Tretí tohtoročný triumf pre stajňu MPL Racing zabezpečil  päťročný beluš Star,  veľmi ľahkým spôsobom pod džokej Róbertom Šarom ovládli štartové pole Ceny Bratislavských novín. Robin si zapózoval pod podkovou aj počas druhej dostihovej nedele, kedy víťazne priviedol do cieľa Red Missiona v štvrtej kategórii. Za úspechmi zhodne stojí tréner Jaroslav Brečka. V poradí prvý zápis do šampionátu sa podaril kobylke Robben Island na úvodnom mítingu sezóny.  Trojročnú klasickú nádej pre kobylie podniky pre čekého džokeja Jiřího Palíka nasedlal tréner Jaroslav Hanáček.

28. apríla 2016 

Čiko Brečka: Ticho si pískam

Tréner a džokej Jaroslav Brečka pripravuje viac ako dvadsiatku koní v centrále Quirinus Farm, neďaleko Senice. V prevažne skokansky zameranom stredisku panuje vždy pokojná a príjemná atmosféra. Čiko  kormidluje rodinný podnik pozvoľna, bez zbytočného tlaku na ľudské či konské osadenstvo. Už takmer rok je súčasťou tímu aj džokej Róbert Šara.
 

20. apríla 2016 

Jaroslav Hanáček: Rovinový aj prekážkový šampión

Tréner železného pracanta stajne MPL Racing Proud Borisa, ktorého prebohatá kariéra sa už skončila, sa vlani presadil v rovinovom aj prekážkovom šampionáte. Aktuálna tréningová listina obsahuje známe mená ako Lord Patrick, Trixi, Megkapó, Twist Dancer atď. Zvedaví sme však boli aj na početné posily, ktoré budú hájiť záujmy stajní MPL Racing a Patrik Senica. Maďarský subjekt Bábolna zásobila Jaroslava Hanáčka bataliónom štvornohých delegátov.

4. apríla 2016

MPL Racing 2015

Zostrihom úspechov stajne MPL Racing  z vlaňajšej sezóny štartujeme prípravu na tú novú, ktorá už čaká za dverami.

29. marca 2016

Jasnou jednotkou prútenkárov je Luminator

Dostihový Kôň roka 2015 v SR Lord Patrick z domácej stajne Patrik Petra Šedivého je so známkou 85 kg absolútnym priebežným lídrom slovenskej klasifikácie na rovine za túto sezónu spoločne s českým Trip to Rhodosom (maj. Jiří Charvát). Zoznamy zverejnilo Závodisko Bratislava (ZB), do konca kalendárneho roka sa poradia na najvyšších priečkach už takmer určite nezmenia. Medzi trojročiakmi, teda tzv. klasickou generáciou, vedie Touch of Genius (83), dvojročným začiatočníkom kraľuje Royal Gino (70). Jasnou jednotkou prútenkárov je Luminator (76, maj. MPL Racing), s prevahou pri vysvedčení 75 figuruje aj na čele hodnotenia steeplechase.

V rokoch 2006 - 2015 boli najvyššie hodnotenými koňmi v SR na rovine Proud Boris - 80 (2-ročné, sezóna 2006), Overdose 98 (3-ročné, sezóna 2008) a Blue Coral - 96 (4-ročné a staršie, sezóna 2008).

Do rovinového hodnotenia sú zahrnuté všetky kone, ktoré absolvovali aspoň tri štarty alebo zvíťazili alebo sa umiestnili do piateho miesta v testoch so štatútom I. kategórie a vyšším. U koní zaregistrovaných mimo SR sa neberú do úvahy ich zahraničné výsledky.

Klasifikačná známka je hypotetickým vyjadrením výkonu v kilogramoch. Teoreticky platí, že kone by vo vzájomnom súboji pod rozdielnym hmotnostným zaťažením, ktoré zodpovedá práve hodnoteniu, mali dobehnúť do cieľa súčasne.

Priebežná slovenská dostihová klasifikácia 2015:

Roviny:

2-ročné kone: Royal Gino 70 kg, Portorikos 69, Grace of Gracie 68,5, Rhodesian Storm 68, Ascalona a My Lilli po 67

3-ročné kone: Touch of Genius 83, Jungleboogie 82,5, Dashing Home 82, Aldar 81,5, Tamarind Cove 81

4-ročné a staršie kone: Lord Patrick a Trip to Rhodos po 85, Autor 84, Aztek, Chardonney Tcheque, Singidunum a Thunder Teddington po 83

Prútené prekážky:

3-ročné kone: Princ Bajaja 65,5, Pacino 61, Time to Remember 56,5

4-ročné kone: Finest Adventure 69, Segona 63, Billy Blue a Marmiton po 59,5

5-ročné a staršie kone: Luminator 76, Meny Bay a Twist Dancer po 68

Steeplechase:

4-ročné kone: Salient of Gracie 65, Segona 59,5, Ryanica 58,5

5-ročné a staršie kone: Luminator 75, Proud Boris 68, Mr Pamperito 67

16. decembra 2015, Luminator - foto quirinus-farm.com

Najlepší trojročný žrebec  2015 v SR: Donatelli

 
Štvorročný hnedák s francúzskym pôvodom Lord Patrick z domácej dostihovej stajne Patrik Seničana Petra Šedivého sa stal Koňom roka 2015 v SR. V tradičnej bilančnej ankete získal 78,72 % hlasov. Výsledky hlasovania priamych aktérov dostihovej prevádzky, funkcionárov, pracovníkov médií a ďalších odborníkov slávnostne vyhlásili v rámci 18. galavečera slovenského turfu, ktorý sa uskutočnil v sobotu v hoteli Bonbón v Bratislave - Petržalke.
  
Trénerom roka sa v ankete Závodiska Bratislava (ZB) stal Jaroslav Hanáček (67,02 % hlasov). Jazdcom roka je rovinový šampión Jaroslav Línek (64,89 % hlasov).
  
Víťazi slovenskej dostihovej ankety po sezóne 2015:
Kôň roka: Lord Patrick (maj. stajňa Patrik, tr. Jaroslav Hanáček, SR)
Tréner roka: Jaroslav Hanáček (SR)
Jazdec roka: Jaroslav Línek (SR)
  
Podrobné výsledky hlasovania:
Kôň roka: 1. Lord Patrick 74 hlasov (78,72 %), 2. Legionar 8, 3. Royal Gino 5, 4. Donatelli 3, 5. Mr Pamperito, Fiorhead (Vimar Dvorníky) , Speed Machine a Trixi po 1
  
Tréner roka: 1. Jaroslav Hanáček 63 hlasov (67,02 %), 2. Michal Ročák, Jaroslav Brečka a Zuzana Kubovičová po 5, 5. Samuel Sokol 4, 6. Peter Hlavenka a Pavel Kalaš po 3 (šiesti respondenti nezvolili žiadneho trénera).
  
Jazdec roka: 1. Jaroslav Línek 60 hlasov (64,89 %), 2. Zdenko Šmida 17, 3. Michal Abík 11, 4. Róbert Šara a Jakub Spáčil po 2, 6. Jaroslav Brečka 1
 
 
 Víťazi jednotlivých sprievodných kategórií:
 Najlepší šprintér: Lord Patrick 93,6 % hlasov
 Najlepší míliar: Legionar 55,3 %
 Najlepší vytrvalec: Autor 44,7 %
 Najlepšia dvojročná kobyla: Ascalona 64,9 %
 Najlepší dvojročný žrebec (valach): Royal Gino 77,7 %
 Najlepšia trojročná kobyla: Dumnonia 64,9 %
 Najlepší trojročný žrebec (valach): Donatelli (MPL Racing) 34,0 %
 Najlepšia štvorročná či staršia kobyla: Diana Rosensturm 45,7 %
 Najlepší štvorročný či starší žrebec (valach): Lord Patrick 55,3 %
 Najlepší prútenkár: Meny Bay 50,0 %
 Najlepší stípliar: Mr Pamperito 70,2 %
 Najlepší kôň slovenského chovu: Sulman 33,0 %
 
Najlepší trojročný žrebec  zo stajne MPL Racing Donatelli obsadil v hlasovaní dostihových odborníkov  tiež druhú priečku v ankete Najlepší míliar a zhodné umiestnenie dosiahla aj  stajňová kolegyňa Trixi v kategóriách Najlepšia 3-ročná kobyla a Najlepší kôň slovenského chovu. Vyhodnotenie ankiet
 
7. decembra 2015, Donatelli - foto Karel Juda

Kôň roka 2007 v SR Proud Boris už dobehal

 
Dostihová kariéra Koňa roka 2007 v SR Proud Borisa sa skončila. Jedenásťročný ryšavý valach s nemeckým pasom si bude užívať zaslúžený odpočinok vo výbehu a na pastve na farme vo Veľkých Levároch a sprievodne poslúži ako vychádzkový kamarát svojej trojročnej veľkej obdivovateľky Nelky. Odchovanec Franka Lindnera napokon naposledy bol v akcii 2. augusta 2015 v petržalskom Starom háji (Proud Boris, CECHC Classic 2007 foto Peter Friesenbichler). 
 
Jaroslavom Hanáčkom pripravovaný už len bývalý reprezentant MPL Racingu Miroslava Pisklu Proud Boris absolvoval podľa databázy Závodiska Bratislava (ZB) dovedna 64 štartov (roviny 37, prútené prekážky 23, steeplechase 4), dosiahol 23 víťazstiev a zarobil zvučných 211 492 eur. Najvýnosnejším koňom v slovenskej turfovej histórii zostáva jeho kolega pod bielo-červenou kombináciou Ryan (311 931 eur), ktorý dobehal už v sezóne 2011.
 
 
30. novembra 2015,  Proud Boris, 28.8.2011, Bratislava - foto Filip Kalka

Tikaram z MPL Racingu v sobotu víťazne v Pardubiciach

 
 
Hnedák Tikaram z MPL Racingu Miroslava Pisklu v sobotu v Pardubiciach za 4:03,14 min zadržane o 9 dĺžok triumfoval na generačných skokanských dostihoch Cena Dňa sociálnych služieb (prútené prekážky, V. kat., 3200 m, pre 3-ročné kone, celková dotácia 30 000 Kč - cca 1100 eur). V sedle zverenca Jaroslava Brečku zo záhorskej centrály Javorec pri Sobotišti bol domáci džokej Jan Faltejsek.
 
Na rovnakom súperení napokon neštartoval Tikaramov krajan Russian Tiger. Šesťročná belka The Iron Maiden (maj. Quirinus Farm, tr. Jaroslav Brečka, dž. Jan Faltejsek) skončila o 9 dĺžok tretia na Cene podporovanej spoločnosťou SK-EKO Pardubice (prútené prekážky, IV. kat., 3200 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 60 000 Kč, v prepočte približne 2200 eur).
 
 (Tikaram - foto Monika Suchánková)
 
 

 

 Tretia priečka v rovinovom aj prekážkovom šampionáte pre MPL Racing

 
Favorizovaný päťročný hnedý valach s britským pôvodom Legionar z domácej stajne UMC rodiny Chablievovcov triumfoval za 2:12,15 min ľahko o 1,5 dĺžky na Cene Plemenárskych služieb SR, š. p. - Veľkej októbrovej cene (rovina, I. kat., 2000 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 7000 eur), hlavných dostihoch nedeľňajšieho bratislavského záverečného 20. mítingu slovenskej sezóny. V sedle zverenca Michala Ročáka bol džokej Zdenko Šmida. Kôň roka 2013 Legionar mal stávkový kurz 1,6, získal prémiu 3500 eur. Druhý skončil King of Marmalade (dž. Ján Havlík, 6), tretí zo siedmich bol ďalší hostiteľ - obhajca prvenstva Sulman (dž. Jakub Pavlíček, 2,5) a štvrtú priečku obsadil  Donatelli  (dž. Róbert Šara) vo farbách stajne MPL Racing.
 
Nečakane zaujímavé napokon bolo vyvrcholenie súboja o titul slovenského šampióna medzi jazdcami na rovine. Jaroslav Línek mal pred epilógom na konte o štyri prvenstva viac ako Zdenko Šmida (22, resp. 18), napokon sa však raduje len zásluhou lepšej bilancie druhých miest, čo je rozhodujúce kritérium pri rovnosti. Šmida dosiahol v petržalskom Starom háji štyri víťazstvá zo šiestich jázd, tesne mu to nestačilo. Okrem toho bol v nedeľu piaty a šiesty. Línek triumfoval štvrtý raz po sezónach 2002, 2009 a 2011, dotiahol sa na historickú druhú priečku v ére samostatnosti k Romanovi Mališkovi. S piatimi primátmi vedie práve Šmida.
 
Šampiónmi majiteľov a trénerov sa stali Autoopravovňa Petra Strniska a Jaroslav Hanáček. Žlto-modrá kombinácia "Emana" Strniska zo záhorskej Lakšárskej Novej Vsi nazbierala 50 525 eur, zavŕšila čistý hetrik. Druhá skončila stajňa Patrik Seničana Petra Šedivého (48 545 eur) a tretia priečka patrí MPL Racingu Miroslava Pisklu (46 705 eur). Hanáček sa raduje prvý raz od sezóny 2007. Navyše, presadil sa aj v šampionáte koučov prekážkových koní. V tomto sektore bolo už pred derniérou "hotovo" aj v prospech Agroliptu Karola Liptáka a džokeja Lukáša Matuského.
 

V piatok tri posily z aukcie v Baden-Badene do SR 

Z piatkovej časti dvojdňovej dražby koní rôzneho veku a využitia Oktober-Auktion v rámci turfového podujatia Sales & Racing Festival v nemeckom Baden-Badene putujú na Slovensko minimálne tri kone pre osoby a subjekty známe z miestnej dostihovej prevádzky, resp. bez využitia agentov.
 
 
 
MPL Racing Miroslava Pisklu angažoval za 7000 eur ročného hnedáka Tempico po plemennom žrebcovi Campanologist z chovnej kobyly Tamada po Big Shuffle. Stajňa UMC Slovakia rodiny Chablievovcov investovala 12 000 eur do ročného hnedáka Wotan po Nathaniel z Wilde Perle po Platini. Tréner a džokej Jaroslav Línek kúpil za 5000 eur zatiaľ nepomenovaného ročného hnedáka po Lando z Deinum po Sholokhov.
 

 
27. októbra 2015 

Donatelli bral v záverečnej  klasike tretí honorár 

Administratívne český trojročný hnedák s nemeckým pôvodom Oriental Sky v majetku stajne Patrik Seničana Petra Šedivého sa v nedeľu v Bratislave (27.9.) za 3:03,70 min po tuhom boji o krk stal víťazom 23. St. Legeru Charvát (rovina, Listed, 2800 m, pre 3-ročné kobyly a žrebce, celková dotácia 19 000 eur), hlavných dostihov 17. mítingu slovenskej sezóny a zároveň záverečnej piatej klasickej skúšky termínovej listiny.

Majiteľ víťaza si odnáša prémiu 9500 eur. Zverenca Čestmíra Olehlu zo severomoravskej Svetlej Hory viedol pri preferujúcom stávkovom kurze 2 medzi piatimi aktérmi džokej Jaroslav Línek. Tesne druhý skončil domáci outsider Tharajam (maj. Autoopravovňa Petra Strniska, tr. Peter Hlavenka, dž. Radek Koplík, 12) a ďalšej 3,75 dĺžky späť tretí finišoval iný hostiteľ Donatelli (maj. MPL Racing Miroslava Pisklu, tr. Pavel Kalaš, dž. Zdenko Šmida, 4).

Jubilejná 40. skokanská Veľká starohájska steeplechase Hamé (st. ch., 5000 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 4000 eur) sa stala korisťou domáceho Mr Pamperita (maj. KCL Slovakia, tr. Jaroslav Brečka, SR, dž. Thomas Garner).  Favorizovaný Oldfieldroad (MPL Racing)  si vo svojom len druhom sezónnom štarte dobehol pre tretiu dotáciu za Cherwickom. Beluša cez prekážky viedol džokej a tréner Jaroslav Brečka. 

9. októbra 2015  

Trixi tretia na klasických Oaks v Bratislave

 

Trojročná hnedka s francúzskym pôvodom Ines z českej stajne Hradec sa za 2:04,82 min iste o 1 dĺžku stala v nedeľu v Bratislave víťazkou 23. Oaks pod patronátom spoločnosti Lesy SR, š. p., Banská Bystrica (rovina, Listed, 2000 m, pre 3-ročné kobyly, celková dotácia 23 000 eur), hlavných dostihov 16. mítingu slovenskej sezóny a zároveň štvrtej z piatich klasík termínovej listiny 2015. Získala prémiu 11 500 eur. Zverenku Tomáša Váňu pobádala pri stávkovom kurze 7 džokejka Ingrid Janáčková-Koplíková. Druhá skončila ďalšia česká aktérka Dumnonia (dž. Jan Rája, 2,7) a tretia bola domáca Trixi (tr. Jaroslav Hanáček, dž. Martin Srnec, 8) z MPL Racingu Miroslava Pisklu.

Favorizovaná nemecká adeptka Rose Rized (dž. Michael Cadeddu, 1,6) sa musela uspokojiť so štvrtou priečkou medzi štrnástimi štartujúcimi. Poradie na honorovaných pozíciách uzavrela hostiteľka Living Colors (dž. Ján Havlík, 12) zo stajne OMS Vladimíra Levárskeho a Petra Šimečka.

Dvojročná ryška z chovu Miroslava Pisklu v druhom životnom štarte druhým miestom na Cene Vaduala vylepšila svoje umiestnenie z debutu o jeden stupienok. Mumbai s podporou Zdenka Šmidu zarobila pre MPL Racing 600 eur a získala aj chovateľský bonus vo výške 180 eur.

(Trixi - foto Miroslav Abík)

Cardam nebude v októbrových Pardubiciach, už je na penzii

Jedenásťročný hnedý valach s francúzskym pôvodom Cardam zo slovenskej dostihovej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu sa síce už v máji kvalifikoval na Veľkú pardubickú steeplechase, na ktorej vlani skončil trinásty, ale na skokanskom vrchole pevninskej časti Európy sa nezúčastní. Zverenec Jaroslava "Čika" Brečku zo záhorskej centrály Javorec pri Sobotišti už je totiž na penzii.

"Rozlúčili sme sa s miláčikom stajne Cardamom a odovzdali sme ho jednej úžasnej rodine neďaleko Pardubíc. Bude tam robiť spoločnosť Tacanasovi a užívať si zaslúžený odpočinok ako rodinný maznáčik," uviedla facebooková prezentácia Brečkovej značky Quirinus Farm pomenovanej podľa víťaza "Veľkej" 1993.

Cardam podľa databázy Závodiska Bratislava (ZB) absolvoval 24 štartov, z ktorých vyťažil 3 prvenstvá a zárobok 13 638 eur.

Luminator ani Peerovi  Cooper neuspeli

Na sobotňajšom pardubickom Zlatom pohári predsedu Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR (steeplechase, NL, 4400 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 350 000 Kč - cca 9500 eur) sklamal 18,75 dĺžky vzdialenou piatou priečkou zo siedmich favorizovaný sedemročný ryšavý valach írskej proveniencie Luminator (maj. MPL Racing Miroslava Pisklu, tr. a dž. Jaroslav Brečka).

Z veľkého úspechu sa napokon radoval slovenský džokej Lukáš Matuský, ktorý za 5:38,44 min iste o 2,75 dĺžky triumfoval v sedle domáceho 8-ročného bieleho valacha s francúzskym pasom Khalshaniho z portfólia stajne Charvátová a z opatery kouča Pavla Tůmu. Matuský dosiahol ešte jedno prvenstvo (Marmiton) a tri druhé miesta.

V nedeľu sa v českej metropole nedarilo 8-ročnému tmavohnedému valachovi s britským pasom Peerovi Cooperovi (maj. MPL Racing Miroslava Pisklu, tr. a dž. Jaroslav Brečka, 4,5) na skokanskom Zlatom pohári (prútené prekážky, NL, 4200 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 360 000 Kč, čo je zhruba 13 300 eur). Skončil na šiestej priečke ako posledný z klasifikovaných.

23. septembra 2015 

Donatelli tretí vo Vroclave, Matuského lukratívny triumf

Trojročný hnedák s nemeckým pôvodom Donatelli z MPL Racingu Miroslava Pisklu skončil v nedeľu o 3 dĺžky tretí zo šiestich na rovinových dostihoch Grand Prix White Turf St. Moritz v poľskom Vroclave (Listed, 2600 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 45 500 zlotých, čo je v prepočte približne 10 750 eur). V sedle zverenca Pavla Kalaša bol džokej Róbert Šara.

Donatelli nastúpil podľa databázy Závodiska Bratislava (ZB) s bilanciou 6 štartov, 1 víťazstvo, zárobok 15 535 eur. Teraz pridal 5200 zlotých - cca 1230 eur. Devätnásteho júla bol solídne piaty na vrcholnom petržalskom Slovenskom derby. V máji finišoval v Starom háji druhý na úvodnej položke klasickej Trojkoruny - Veľkej jarnej cene. V októbri 2013 stál na aukcii v nemeckom Baden-Badene 4500 eur.

Na lukratívnej skokanskej Veľkej vroclavskej steeplechase (5000 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 175 000 zlotých - zhruba 41 400 eur) sa presadil slovenský džokej Lukáš Matuský v sedle českej kobyly Delight My Fire. Reprezentantka DS Pod Buchlovem Jany Preclíkovej a zverenkyňa Radima Bodláka zarobila 100 000 zlotých - asi 23 600 eur.

10. septembra 2015

Tretia Trixi najlepšia z bielo-červenej kombinácie

Športový vrchol nedeľňajšieho bratislavského 15. mítingu sezóny, Cenu starostu mestskej časti Bratislava - Staré Mesto - 21. Cenu Whisky (rovina, I. kat., 1800 m, pre 3-ročné a staršie kobyly, celková dotácia 7000 eur), za 1:52,17 min iste o 1 dĺžku ovládla domáca 4-ročná tmavá hnedka s českým rodiskom Diana Rosensturm (dž. Jaroslav Línek, stávková kvóta 3,1) zo stajne Patrik Petra Šedivého. Za zverenkyňou Miroslava Stančíka docválali obhajkyňa prvenstva Estinaad a ďalšia hostiteľka Trixi zo stajne MPL Racing (foto Karel Juda), ktorá mala trojnásobné zastúpenie, pričom každú reprezentantku pripravuje iný tréner.

Trojročnú Fairlypiho dcéru nasedlal Jaroslav Hanáček pre českého džokeja Jiřího Palíka, piatu  dotáciu berúcu Romanettu viedol Zdenko Šmida, ktorý si vypočul ordre od Pavla Kalaša. Obe trojročné  kobylky okrem honoráru za umiestnenia 1050 a 350 eur získali aj chovateľské prémie  400 plus 200 eur. Piruchova štvorročná Renessie uzavrela dobeh Ceny Whisky.

Dvojročná hnedka Samoa pri debute dobehla tretia (foto Karel Juda)

3. septembra 2015 

Bratislavský míting priniesol dve druhé miesta

 

Oldfieldroad z MPL Racingu absolvoval neskorý vstup do sezóny a s podporou svojho trénera Čika Brečku v sedle obsadil druhé miesto na dostihoch cez prútené prekážky, konané pod názvom Cena Saturnina.  Sedemročný biely valach je hrdinom minuloročnej Veľkej starohájskej steeplechase.

Na jednom z dvoch vrcholov nedeľňajšieho bratislavského "prevádzkového" 12. mítingu slovenskej dostihovej sezóny 2015 sa predstavil Peer Cooper. Po sérii troch triumfov sa teraz musel jeho tím z MPL Racingu uspokojiť s druhou dotáciou.  Cena Nadácie ADELI na dva kilometre bola o dve kategórie vyššie hodnotená ako posledný štvorkový triumf a pri prebiehaní cieľovou podkovou pod džokejom  Róbertom  Šarom  zaostal za víťazným Lambertusom o trištvrte dĺžky. 

Taggertonov víťazný návrat

Dobyvateľ klasickej skúšky St. Leger 2013 sa poslednú júlovú sobotu,  takmer po dvoch rokoch, zapojil  do dostihového diania a zvíťazil na Cene lékáren Hanák  v Slušoviciach.  Taggertona viedol džokej Jiří Palík a na 2900 metrovej trati tretej kategórie úspešne naplnili úlohu favorita.  

Odchovanca a reprezentanta MPL Racingu Miroslava Pisklu pripravuje v juhomoravskom Hornom Němčí Jozef Piruch  a je to potomok plemenníka Egertona a Tanity, v roku 2006 v petržalskom Starom háji dobyvateľky klasickej Jarnej ceny kobýl práve pre MPL Racing. Taggertona v budúcnosti pravdepodobne čaká zmena disciplíny a bude presmerovaný na skoky.

5.augusta 2015, Oldfieldroad - foto Miroslav Abík 

Donatelli uzavrel tabuľu  23. Slovenského derby

Najlepším z administratívne domáceho tria koní na štarte 23. Slovenského derby (rovina, Gd-3, 2400 m, pre 3-ročné kobyly a žrebce, celková dotácia 64 000 eur)  sa stal Donatelli (foto Karel Juda), ktorý pod Zdenkom Šmidom získal dotáciu 3200 eur za piate miesto. Hnedák nemeckého pôvodu prispel do rozpočtu stajne MPL Racing aj špeciálnou majiteľskou prémiou v rovnakej  výške 3200 eur.  Donatelliho pripravuje tréner Pavel Kalaš.  Modrú stuhu získal Touch of Genius z českej stajne Statek Blata Český Ráj, naplniac v čase 2:31,47 min po boji o 0,75 dĺžky úlohu kurzového favorita Veľkej ceny Raiffeisen Bank International.

Tretie piate miesto pre MPL Racing  behom víkendu zaznamenala trojročná Trixi, merajúca si sily so staršími kobylami na Cene Pat´s Music, dvojkilometrovom teste Listed kategórie. Tmavú hnedku hájacu zhodné majiteľské aj chovateľské farby, viedol Michal Abík, ktorého do sedla v padocku Starého hája vysadil tréner Jaroslav Hanáček. (Video STV)

Romanetta z MPL Racingu skončila piata na Oaks v Moste

Trojročná ryška Romanetta zo slovenskej dostihovej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu skončila v sobotu o 3,5 dĺžky piata z desiatich na "dámskych" klasických Oaks - Cene spoločnosti Severná energetická v českom Moste (rovina, Listed, 2400 m, pre 3-ročné kobyly, celková dotácia 550 000 Kč). V sedle zverenkyne Pavla Kalaša bol džokej Zdenko Šmida. Romanetta získala prémiu 38 500 Kč.

V strhujúcej koncovke pri výroku rozhodcov "tuhý boj nos - nos" za 2:30,02 min triumfovala domáca Amga River (dž. Bajuržan Murzabajev) pred ďalšími hostiteľkami Ines (dž. Ingrid Janáčková-Koplíková) a Dumnoniou (dž. Jan Verner). Víťazku pripravuje Arslangirej Šavujev pre majiteľa Valentina Buchtojarova.

Romanetta 7. júna senzačne uspela na Cene Arvy v rámci bratislavského festivalu Turf-gala (mala totalizátorovú stávkovú kvótu 18,7), medzičasom skončila štvrtá na petržalskej "dvojke" aj proti starším súperom, resp. silnejšiemu pohlaviu.

SR mala na Oaks v Moste zastúpenie aj v podobe administratívne domácej belky Rajči Šimon (dž. Milan Zatloukal), ktorú školí Čestmír Olehla v severomoravskej Svetlej Hore. Reprezentantka stajne Patrik Seničana Petra Šedivého bola siedma za honorár 16 500 Kč. Obe spomenuté kobyly sú zároveň odchovankyňami svojich vlastníkov.

25. júla 2015

So Fantastic neprežil Karlove Vary

Deväťročný tmavohnedý valach s britským pôvodom So Fantastic (foto Karel Juda) zo slovenskej dostihovej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu v nedeľu v Karlových Varoch utrpel fatálne zranenie pri páde na Pohári Josefa Váňu Agrofert (steeplechase, NL, 4500 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 400 000 Kč). V sedle svojho zverenca bol džokej Jaroslav "Čiko" Brečka zo záhorskej centrály Javorec pri Sobotišti.

"R.I.P. So Fantastic, budeš nám všetkým veľmi chýbať," uviedlo facebookové konto Quirinus Farm. Za 5:32,96 min jednoznačne o 6 dĺžok triumfoval favorizovaný domáci Khalshani so slovenským džokejom Lukášom Matuským.

Víťaz Veľkej pardubickej steeplechase 1992 so senickým Quirinusom Brečka viedol aj 6-ročného ryšavého valacha s českým pasom Russella z eponymickej stajne Quirinus Farm na prevádzkovej Cene spoločnosti La Nova Consulting (steeplechase, IV. kat., 3200 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 60 000 Kč) - nedostali sa z posledného siedmeho miesta.

Perspektívny Peer Cooper ľahko o dve dĺžky

Posledná júnová nedeľa v Starom háji priniesla tretí triumf v neprerušenej sérii pre favorizovaného delegáta stajne MPL Racing. Peer Coopera tentoraz pilotoval trénerov syn Jaroslav Brečka ml. Štvorkovú Cenu Tatára na dva kilometre prekonali rutinérsky a s prehľadom. Predchádzajúce dve víťazstvá sa zrodili cez prútené prekážky a práve v súvislosti s budúcnosťou nad skokmi vidí kouč „Čiko“ Brečka obrovský potenciál  u osemročného tmavého hnedáka.

Hlavné dostihy petržalského 9. mítingu slovenskej sezóny 2015 22. Zlatý bičík Rhapis (rovina, I. kat., 1400 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 7000 eur) sa stali korisťou Lord Patricka. Bielo červené farby zastupoval Tikaram (tr. Brečka) a s džokejom Róbertom Šarom obsadili siedmu priečku.

Oveľa viac sa darilo Trixi (tr. Hanáček), ktorá stratila triumf po tesnom dobehu s výrokom tuhý boj krk na derby porcii druhej kategórie. Nadmerné pobádanie bičíkom vynieslo jazdcovi Michalovi Abíkovi 40 eurovú sankciu. Tmavá hnedka po Fairlypi z Tyna ´s Run priniesla do stajňovej kasičky Miroslava Pisklu okrem dotácie 900 eur aj 200 eurovú chovateľskú prémiu.

Rovnakú chovateľskú podporu si vybojovala aj Romanetta (tr. Kalaš), ktorú na Cene periodika „Naše novinky“ (rovina, II. kat., hdcp, 1800 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 3600 eur) doviedol džokej Zdenko Šmida k tesnému štvrtému miestu po výroku: tuhý boj-krk-kr. hlava-krk.

8.7.2015 

Luminator z MPL Racingu druhý v Merane

Sedemročný ryšavý valach írskej proveniencie Luminator zo stajne MPL Racing Miroslava Pisklu skončil v nedeľu v talianskom Merane o 1,75 dĺžky druhý z jedenástich na prestížnych skokanských dostihoch Gran Corsa Siepi d´Italia (živé ploty, Gr.1, 4000 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 60 000 eur). V sedle mal svojho trénera zo záhorskej centrály Javorec pri Sobotišti Jaroslava Brečku. Získal prémiu 10 200 eur. (Luminator - foto Quirinus Farm)

Jánom Cagáňom v Šuranoch pripravovaný päťročný hnedý valach s francúzskym pasom Arteus (jazd. Lukáš Sloup) zo stajne Lokotrans Slovakia Tibora Cvika bol deviaty. Administratívne maďarský osemročný hnedý valach írskeho pôvodu Falcon Wing (tr. Sándor Ribárszki, dž. Lukáš Matuský) z Vimaru Dvorníky Pavla Vigaša sa nedostal do cieľa.

Donatelli z MPL Racingu posledný na Austrian Derby

Hnedák s nemeckým pôvodom Donatelli zo slovenskej dostihovej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu skončil v nedeľu posledný siedmy na Grosser Preis der Österreichischen Lotterien - Austrian Derby (rovina, Gd-3, 2200 m, pre 3-ročné kobyly a žrebce, celková dotácia 25 000 eur) na hipodróme Magna Racino pri Ebreichsdorfe južne od Viedne. V sedle zverenca Pavla Kalaša bol džokej Zdenko Šmida pri stávkovej kvóte 4,5.

Donatelli bol 24. mája druhý na bratislavskej klasickej Veľkej jarnej cene. Podľa databázy Závodiska Bratislava (ZB) teraz odštartoval s bilanciou 4 vystúpenia, 1 prvenstvo (26. apríla na petržalskej jednotkovej Cene trojročných žrebcov), zárobok 12 335 eur. Ako ročný stál na aukcii v nemeckom Baden-Badene 4500 eur.
  

V čase 2:19,8 min na Rakúskom derby ľahko o 2,5 dĺžky triumfovala favorizovaná nemecká ryška Let´s Dance (dž. Michael Cadeddu, 2,9). Pre Žrebčín Karlshof získala prémiu 13 000 eur. Slovenský džokej Ján Havlík bol s ďalšou nemeckou kobylou Tuscany (7,9) štvrtý.

23. júna 2015

Donatelli z MPL Racingu v nedeľu o 25 000 eur v Rakúsku

Hnedák s nemeckým pôvodom Donatelli zo slovenskej dostihovej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu bude v nedeľu o 17.00 h štartovať na Grosser Preis der Österreichischen Lotterien - Austrian Derby (rovina, Gd-3, 2200 m, pre 3-ročné kobyly a žrebce, celková dotácia 25 000 eur) na hipodróme Magna Racino pri Ebreichsdorfe južne od Viedne. V sedle zverenca Pavla Kalaša bude džokej Zdenko Šmida. Majiteľ víťaza vrcholu celej sezóny si odnesie prémiu 13 000 eur.

Donatelli bol 24. mája druhý na bratislavskej klasickej Veľkej jarnej cene. Podľa databázy Závodiska Bratislava (ZB) má bilanciu 4 štarty, 1 prvenstvo (26. apríla na petržalskej jednotkovej Cene trojročných žrebcov), zárobok 12 335 eur. Ako ročný stál na aukcii v nemeckom Baden-Badene 4500 eur.

U stávkovej spoločnosti Race Bets má Donatelli medzi siedmimi aktérmi "modrej stuhy" kurz 15, čo z neho robí papierovú päťku zostavy. Favoritom je nemecký Edington (dž. Frederik Tylicki, 2,2) pred tréningovým kolegom z mníchovskej prípravky Wolfganga Figgeho Tuscanym (4), ktorého povedie slovenský džokej Ján Havlík.

Zlatý pohár v Pardubiciach odplavilo

Šesťročný ryšavý valach s českým pôvodom Russell zo slovenskej dostihovej stajne Quirinus Farm okolo trénera Jaroslava Brečku z centrály Javorec pri záhorskom Sobotišti v sobotu v Pardubiciach pre poruchu výstroja nedokončil skokanské súperenie Cena podporovaná advokátskou kanceláriou Kaplan & Nohejl (st. ch. - c. c., IV. kat., 4500 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 60 000 Kč). V sedle bol trénerov rovnomenný syn s amatérskou licenciou. Pred plánovaným vrcholom popoludnia, Zlatým pohárom (st. ch., NL, 4400 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 350 000 Kč), na ktorom mal štartovať aj slovenský 9-ročný tmavohnedý valach s britským pasom So Fantastic (maj. MPL Racing, tr. a dž. Jaroslav Brečka), sa opakovane spustil prívalový dážď a zvyšok podujatia zrušili pre extrémne pôdne podmienky. Náhradný termín konania zatiaľ nestanovili.

Neúnavný veterán Proud Boris  zdarne v Topoľčiankach

Na skokanskej Cene Vinárskych závodov Topoľčianky (steeplechase, 4100 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 2400 eur) sa v súlade s očakávaniami presadil neúnavný veterán Proud Boris z MPL Racingu Miroslava Pisklu. Už 11-ročného ryšavého valacha nemeckej proveniencie nasedlal Jaroslav Hanáček z centrály Vampil pri Plaveckom Štvrtku pre džokeja Lukáša Matuského. Kôň roka 2007 v SR Proud Boris má bilanciu 63 štartov, 23 prvenstiev, zárobok 211 492 eur

17. júna 2015, foto Miroslav Abík 

Domáca Romanetta z MPL Racingu víťazkou Ceny Arvy

Hneď úvodné medzinárodné dostihy v rámci nedeľňajšieho 37. ročníka bratislavského mítingu Turf-gala, 7. podujatia sezóny, priniesli domáci triumf. Na "dámskej" 24. Cene Arvy (rovina, Listed, 1800 m, pre 3-ročné kobyly, celková dotácia 13 000 eur) sa za 1:55,65 min o 0,75 dĺžky nečakane presadila ryška Romanetta z chovu a majetku MPL Racingu Miroslava Pisklu. V sedle zverenkyne Pavla Kalaša bol džokej Zdenko Šmida. Romanetta mala totalizátorovú stávkovú kvótu 18,7. Druhá skončila maďarská Open End (dž. Károly Kerekes) a len o nos za ňou tretia bola ďalšia hostiteľka Waaya (dž. Ján Havlík).  

Administratívne český tmavý hnedák s francúzskym pôvodom Aldar v majetku čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova za 2:07,50 min suverénne o 4 dĺžky vynikol na 31. Starohájskom kritériu (rovina, Listed, 2000 m, pre 3-ročné kone, celková dotácia 13 000 eur).     

Druhý skončil Aldarov krajan Ideal Approach (dž. Petr Foret, 4,5), ktorý na začiatku cieľovej rovinky značne vybočil k vonkajšiemu okraju dráhy. Tretí bol ďalší český kôň Henrytheaeroplane (dž. Jaroslav Línek, 10,0). Piatou priečkou potešila odvážne manažovaná hostiteľka Trixi (maj. MPL Racing, jazd. Michal Abík, 7,8).

11. júna 2015

Brečka junior: Premiérový triumf

Dostihový jazdec Jaroslav Brečka ml. dosiahol na bratislavskom mítingu v sedle So Fantastica  prvé kariérne víťazstvo. V telefonickom rozhovore predstavujeme syna rovnomenného víťaza Veľkej pardubickej steeplechase 1992 so senickým Quirinusom.

Česká televízia vo svojom turfovom magazíne priniesla aj pripomenutie úspechu Luminatora a Cardamovu kvalifikáciu v Pardubiciach (video). 

 

2.6.2015

Donatelli napodobnil stajňovú kolegyňu, opäť druhé miesto v klasike pre MPL Racing

Donatelli - Speed Machine - foto Karel Juda 240515 2 650

Český hnedák s írskym pasom Speed Machine v majetku Václava Slováka sa v nedeľu v Bratislave za 1:49,86 min po boji o 0,5 dĺžky stal víťazom 23. Veľkej jarnej ceny Staropramen (rovina, Listed, 1700 m, pre 3-ročné kobyly a žrebce, celková dotácia 25 000 eur, video), druhej z piatich klasických skúšok termínovej listiny a zároveň hlavných dostihov 6. mítingu slovenskej sezóny 2015. V sedle zverenca Zdena Koplíka bol džokej Tomáš Lukášek.

Speed Machine, ktorý 10. mája skončil šiesty na pražskej analógii prototypových britských 2000 Guineas Stakes z Newmarketu, získal prémiu 12 500 eur. Tesne druhý skončil domáci Donatelli (maj. MPL Racing, tr. Pavel Kalaš, dž. Zdenko Šmida, foto Karel Juda), tretí bol český Bukhari (maj. TVD a.s., tr. Zdeno Koplík, dž. Radek Koplík). Poradie na tzv. tabuli doplnili dlho vedúci český Henrytheaeroplane a hostiteľ Tikaram (maj. MPL Racing, tr. Jaroslav Brečka, dž. Róbert Šara). Napokon neštartovali Templer a Anthos, ktorý sa pôvodne mal postarať o historickú francúzsku premiéru v SR.

Sprievodným vrcholom popoludnia v petržalskom Starom háji bola 23. Jarná míľa Nutri Horse (rovina, I. kat., 1600 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 7000 eur), ktorú ovládol český Rabbit Motivman pred Yuccou a Kendym. Aj v tomto prípade sa radoval džokej Tomáš Lukášek.

So Fantastic- foto Karel Juda 240515 2 650

Zo slovenského pohľadu bol pozoruhodnou udalosťou premiérový triumf amatéra Jaroslava Brečku mladšieho, syna rovnomenného víťaza Veľkej pardubickej steeplechase 1992 so senickým Quirinusom. Brečka junior zvíťazil s 9-ročným tmavohnedým valachom So Fantastic (maj. MPL Racing, tr. Jaroslav Brečka, foto Karel Juda, video) na vytrvalostnej štvorkovej úrovni.

Na prevádzkovej steeplechase o Cenu Vertikála na 3600 m o 2200 eur sa presadil obdivuhodný 11-ročný veterán Proud Borisa (maj. MPL Racing, tr. Jaroslav Hanáček, dž. Lukáš Matuský, 3,2, video). Kôň roka 2007 v SR nastúpil s bilanciou 61 štartov, 21 prvenstiev, zárobok 209 192 eur podľa databázy Závodiska Bratislava (ZB), aktuálne pridal 1100 eur. Najvýnosnejším koňom v slovenskej turfovej histórii zostáva jeho kolega pod bielo-červenou kombináciou Ryan (311 931 eur), ktorý dobehal už v sezóne 2011. 

Red Mission - foto Miroslav Abík 240515 2 650

Red Mission dopĺňa hetrik pre stajňu MPL Racing (chronologicky druhý triumf popoludnia, foto Miroslav Abík, video). Presný zásah po troch rokoch potešil jeho priaznivcov.

Luminator suverénny v Pardubiciach, Cardam sa kvalifikoval

Jedenásťročný hnedý valach s francúzskym pôvodom Cardam zo slovenskej dostihovej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu sa v sobotu kvalifikoval na jesennú Veľkú pardubickú steeplechase. Na Veľkej cene mesta Pardubice (st. ch. - c.-c., NL, 5800 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 400 000 Kč), úvodnej zo štyroch kvalifikácii na "Veľkú", obsadil 8. priečku s mankom 18,5 dĺžky. V sedle bol tréner zo záhorskej centrály Javorec pri Sobotišti a zároveň džokej Jaroslav Brečka.

Cardamovi stačilo dostať sa do cieľa. Podarilo sa to 16 z 18 aktérov. Zvíťazil domáci Universe of Gracie (dž. Jan Faltejsek), ktorého pre BORS Břeclav Luďka Mikuleckého pripravuje rodák z Dunajskej Stredy Jiří Kousek. Samotná "Veľká" na 6900 m o 5 miliónov Kč príde na rad 11. októbra. Cardam vlani skončil na 13. priečke. Brečka uspel na najznámejšom prekážkovom súperení pevninskej časti Európy už v roku 1992 so senickým Quirinusom. Ďalšie kvalifikácie sa uskutočnia 27. júna, 22. augusta a 12. septembra. Zo SR figurujú na zozname prihlásených na Veľkú pardubickú steeplechase aj Bodyguard a Mr Angel.

V meste perníkov, hokeja a plochej dráhy v sobotu na jednotkovej steeplechase na 3900 m o 150 000 Kč suverénne o tucet dĺžok splnil úlohu favorita sedemročný ryšavý valach s írskym pôvodom Luminator (maj. MPL Racing, tr. a dž. Jaroslav Brečka). Pre "bielo-červených" získal prémiu 75 000 Kč.

26. mája 2015

Trixi druhá na Jarnej cene kobýl

Favorizovaná česká hnedka s francúzskym pasom Dumnonia v majetku Jiřího Charváta triumfovala v čase 1:48,03 min iste o 1,75 dĺžky na nedeľňajšej bratislavskej 23. Jarnej cene kobýl rádia SiTy (rovina, Listed, 1700 m, pre 3-ročné kobyly, celková dotácia 23 000 eur, video), hlavných dostihoch 5. mítingu slovenskej sezóny 2015 a zároveň úvodnej z piatich klasických skúšok termínovej listiny. Zverenkyňa Pavla Tůmu zo sídla Dvorce mala v sedle džokeja Jana Vernera pri totalizátorovej stávkovej kvóte 2,8 medzi 14 aktérkami. Získala pre modro-žltú kombináciu prémiu 11 500 eur.

Stupne v petržalskom Starom háji doplnil domáci tandem od Jaroslava Hanáčka, ktorý pôsobí v záhorskej centrále Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku. Druhá bola odchovankyňa aj zástupkyňa MPL Racingu Miroslava Pisklu - tmavá hnedka Trixi (jazd. Michal Abík, 9,7) a len o nos za ňou tretia skončila hnedka Megkapó (maj. stajňa Bábolna - SK, dž. Jaroslav Línek, 12,2). Štvrtá - rovnako ako na pražskej analógii prototypových britských 1000 Guineas Stakes z Newmarketu - finišovala administratívne česká a bizarne pomenovaná Rajči Šimon (dž. Bajuržan Murzabajev, 7,4), ktorá behá za stajňu Patrik Seničana Petra Šedivého. Tabuľu, teda poradie na honorovaných pozíciách, uzavrela hostiteľka Waaya (dž. Zdenko Šmida, 7,1) z portfólia Lokotransu Slovakia Tibora Cvika a šurianskej prípravky Jána Cagáňa. Až šiesta bola česká Tetrarose (dž. Jiří Palík, 5,4), ktorá 27. apríla pri Dunaji triumfovala na generálkovej Cene trojročných kobýl.

Dcéra plemenníka  Fairlypiho Trixi absolvovala turfový krst  dvanástym miestom 5. apríla na pražskom závodisku,  následne sa pred JCK rozcvičila už v domácom prostredí s rovnakým umiestnením ako na prvej jarnej klasike.  V roku 2004 v Írsku narodený beluš Fairlypi je synom jedného z najžiadanejších plemenníkov súčasnosti na svete Pivotala (v roku 2015 má pripúšťací poplatok 45 000 libier, v rokoch 2007-2008 to bolo 85 000) a kobyly Fairly Grey (po Linamix), ktorá sama skončila druhá na štatutárnej úrovni Group 3 vo Francúzsku, dala život víťazovi amerického Gr.2 Del Mar Derby Fairly Ransomovi (po Red Ransom) a za zmienku stojí jej pravý brat Fair Mix, hrdina parížskej Gr.1 Prix Ganay.

Fairlypi pre zranenie pohybového aparátu, úlomok v karpálnom kĺbe, napokon vôbec nebol otestovaný v oficiálnych súpereniach. "Trénoval som veľa koní, ale tento bol naozaj výnimočný. Keď sme skúšali, čo dokáže, zdolal Proud Borisa ľahko o dve dĺžky,“ uviedol pre českú internetovú reklamu žrebca kouč Jaroslav Hanáček.

Tyna`s Run, na dráhe reprezentovala stajňu MPL Quirinus, okrem spomínanej Trixi dala v chove aj jarnú klasičku Tanitu.

19. mája 2015, Trixi - foto Miroslav Abík

Donatelli a Tetrarose víťazmi jednotiek v Bratislave

Donatelli - foto Karel Juda 260415

Domáci Donatelli a česká Tetrarose sa v nedeľu v Bratislave stali víťazmi 29. Ceny trojročných žrebcov pod názvom Cena BKIS (rovina, I. kat., 1700 m, pre 3-ročné žrebce, celková dotácia 7000 eur), resp. 27. Ceny trojročných kobýl - Veľkej ceny primátora Bratislavy (rovina, I. kat., 1700 m, pre 3-ročné kobyly, celková dotácia 7000 eur), najdôležitejších dostihov 3. mítingu slovenskej sezóny. Obaja získali prémiu 3500 eur.

Zverenec Pavla Kalaša Donatelli (foto Karel Juda) z MPL Racingu Miroslava Pisklu mal v sedle džokeja Zdenka Šmidu a dunajskostredským rodákom Jiřím Kousekom pripravovaná Tetrarose vo vlastníctve subjektu BORS Břeclav Luďka Mikuleckého pripomenula v tomto regióne džokeja Jiřího Palíka, ktorý od 90. rokov minulého storočia jazdil najmä v Nemecku a naposledy pôsobil v Hongkongu.

Hnedák s nemeckým pasom Donatelli (video) mal medzi siedmimi aktérmi C3Ž stávkovú kvótu 5,0. Presadil sa v čase 1:49,01 min iste o 1,5 dĺžky, keď pred koncovkou bol na tretej priečke, v cieľovej rovinke zaútočil popri bariére na českého Valmont Ohneho (dž. Martin Laube, 6,9) a presvedčivo ho predstihol. Tretí bol ďalší účastník z ČR Dalewari (dž. Jiří Chaloupka, 3,8) ako najlepší z tria ostro sledovaných zimných veľkokarlovických posíl. Donatelli na aukcii vyšiel na 4500 eur.

Hnedka s americkým pasom Tetrarose vynikla na C3K za 1:49,21 min ľahko o 2 dĺžky spôsobom štart - cieľ. Medzi tuctom adeptiek zrealizovala outsiderskú stávkovú hodnotu 17,5. Druhá bola ešte menej tipovaná Waaya (dž. Zuzana Vokálková, 19,7) a tretia skončila mierne favorizovaná ďalšia hostiteľka Megkapó (dž. Jaroslav Línek, 3,7). Tetrarose stála na dražbe 9000 eur.

Michal Abík to zjavne myslí s obhajobou jazdeckého titulu z predchádzajúcej sezóny vážne, v nedeľu dosiahol v petržalskom Starom háji hetrik (Quity, Dr Sholokhov, Lord Patrick). Ten sa zásluhou rovnakých koní vydaril aj koučovi Jaroslavovi Hanáčkovi z centrály Dvor Vampil pri záhorskom Plaveckom Štvrtku.

Trixi - foto Miroslav Abík 260415 
Abík bol v sedlej aj trojročnej  tmavej hnedky Trixi (foto Miroslav Abík), ktorá pri druhom životnom štarte siahala po víťazstve na Cene  Informačného magazínu Bratislavy in.ba (video). V závere 1800 metrového testu nestačila na Templera trénerky Zuzany Kubovičovej. Majiteľom aj chovateľom kobylky je MPL.

26. apríla 2015

Romanetta víťazne vstúpila do sezóny

Trojročná ryška Romanetta zo stajne MPL Racing, v príprave Pavla Kalaša, nadviazala na úspešnú rozlúčku s vlaňajšou sezónou a v prvom ostrom tohtoročnom meraní síl bodovala naplno.  Odchovankyňu Miroslava Pisklu na míľovom teste IV. kategórie  pod názvomm Hendikep Marion (video) viedol žk. Jakub Spáčil. 

19. apríla 2014

Dve prvenstvá pre MPL Racing na úvodnom mítingu sezóny 

TIKARAM - foto Miroslav Abík 120415 

Tikaram je vlastným chovateľským produktom MPL

Domáci sedemročný tmavohnedý valach Mr Pamperito so svojím trénerom z centrály Javorec pri záhorskom Sobotišti Jaroslavom "Čikom" Brečkom v sedle za 4:38,23 min zvíťazil iste o 1,75 dĺžky na nedeľňajšom 42. ročníku skokanskej bratislavskej Jarnej ceny Petržalky - Ceny starostu Mestskej časti Bratislava - Petržalka (st. ch., 3800 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 2800 eur), z historického hľadiska tradične najsledovanejšej súčasti úvodného dostihového mítingu slovenskej sezóny. Pre stajňu KCL Slovakia získal odchovanec Rudolfa Cintulu Mr Pamperito prémiu 1400 eur. Mal stávkový kurz 4,8.

Druhý zo siedmich skončil na JCP veľmi dlho vedúci ďalší hostiteľ Chestion (jazd. Miroslav Stančík, 5,0) a tretia bola česká Regine (žk. Jakub Spáčil, 9,5). Šiestou priečkou sklamal favorizovaný administratívne maďarský Falcon Wing (dž. Marek Stromský, 2,6) z Vimaru Dvorníky Pavla Vigaša, 28. marca víťaz v talianskom Trevise.

Na Memoriáli Josefa Břečku (rovina, II. kat., 1600 m, pre 3-ročné kone, celková dotácia 3600 eur), sa presadil Tikaram (dž. Zdenko Šmida, 3,3). MPL Racing Miroslava Pisklu zabodoval aj v prevádzkovej steeplechase o Cenu Petržalských novín zásluhou obdivuhodného 11-ročného veterána Proud Borisa (dž. Lukáš Matuský, tr. Jaroslav Hanáček, 3,0). Kôň roka 2007 v SR nastúpil s bilanciou 60 štartov, 20 prvenstiev, zárobok 208 292 eur podľa databázy Závodiska Bratislava, aktuálne pridal 900 eur.  

Dobehom na druhom mieste mu chrbát istil Luminator , v sedle s džokejom a zároveň trénerom Jaroslavom Brečkom.  Sedemročný ryšavý valach s írskym pôvodom  naplno bodoval pri obhajobe triumfu na prestížnych skokanských dostihoch Krištáľový pohár v októbrových  Pardubiciach, neskôr v decembri skončil štvrtý na Gran Corsa Siepi di Grosseto v talianskom Grossete (živé ploty, 3600 m).

Okrem MPL Racingu sa z dvoch prvenstiev v rámci ouvertúry radovala aj stajňa Patrik Petra Šedivého, tréner Jaroslav Brečka (Mr Pamperito, Tikaram) a jazdci Michal Abík a Zdenko Šmida. Dokonca čistý hetrik (Timotej, Lord Patrick a Proud Boris) dosiahol kouč Jaroslav Hanáček z centrály Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku.

12. apríla 2015, foto Miroslav Abík

Slovenskí debutanti neuspeli v Prahe 

Na nedeľňajšom dostihovom mítingu v Prahe neuspeli dvaja debutanti z portfólia slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu a opatery kouča Jaroslava Hanáčka zo záhorskej centrály Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku. Na Cene Stejkr pre 3-ročných začiatočníkov (rovina, III. kat., 1600 m, celková dotácia 60 000 Kč) skončil tmavý hnedák s írskym pasom Wathaab (dž. Tomáš Lukášek) s mankom 15,5 dĺžky desiaty a vlastná odchovankyňa, tmavá hnedka Trixi (jazd. Michal Abík), bola ešte 4 dĺžky za kolegom dvanásta z pätnástich adeptov.

5. apríla 2015

Šurda oživil KMET, Slovensko privíta pohár v roku 2019

 

Zásluhou riaditeľa Závodiska Bratislava (ZB) Mariána Šurdu sa podarilo oživiť nadnárodný projekt KMET - Konferencie stredoeurópskeho turfu, ktorá zastrešuje, zastupuje a koordinuje aktivity a záujmy dostihových autorít z príslušného regiónu. Podľa webu Galopp Reporter sa v Budapešti konalo rokovanie, na ktorom okrem prezidenta KMET Šurdu a vedúceho úseku dostihovej prevádzky ZB Jána Valtýniho boli funkcionári z Rakúska, Česka, Poľska a Maďarska. V minulosti patrili do KMET aj Chorvátsko a Slovinsko.

Činovníci sa dohodli aj na obnovení vrcholného regionálneho mítingu KMET Cup od roku 2016 predbežne v Maďarsku (zrejme koncom októbra). Následne prídu na rad Česko (2017), Poľsko (2018) a Slovensko (2019). Isabella Coparová, členka predstavenstva Austrian Racehorse Owners Clubu (AROC), vzhľadom na aktuálnu patovú situáciu rakúskeho cvalového diania nemohla garantovať budúce prichýlenie tejto stredoeurópskej obdoby severoamerického Breeders´ Cupu (BC) - Chovateľského pohára. V tejto súvislosti je paradoxom, že koncom predchádzajúceho tisícročia vznik podujatia podnietil a potom finančne zastrešoval Kanaďan s rakúskym pôvodom Frank Stronach. Premiéru malo - ešte pod pôvodným názvom Central European Breeders´ Cup (neskôr Challenge Cup, aktuálne KMET Cup) v roku 2000 vo viedenskom Freudenau. Potom sa na základe putovného konceptu podľa vzoru BC konalo v Moste (2001), Bratislave (2002) a Budapešti (2003).

V roku 2004 mala byť dejiskom Varšava, ale pre vtedajšie finančné problémy odriekla organizovanie a festival napokon hostil v predmetnej sezóne sprevádzkovaný hipodróm Magna Racino pri Ebreichsdorfe južne od Viedne rovnako ako v rokoch 2005 - 2007. V sezónach 2008 a 2009 sa míting nekonal po tom, ako Stronach pre ekonomické ťažkosti svojej zámorskej siete hipodrómov, kasín a zábavných podnikov Magna Entertainment Company (MEC) prestal dotovať rakúske dostihy - chod Ebreichsdorfu začal zabezpečovať AROC. V roku 2010 podujatie hostil varšavský Služewiec, v roku 2011 bol v Prahe už len "náhradný" Stredoeurópsky pohár. Každé zo súperení - Classic (2400 m), Mile (1600 m) a Sprint (1200 m) - vtedy malo mať prémiu ekvivalentnú sume 30 000 eur (predtým to vo Varšave bolo 80 500 zlotých). Časť z peňazí mala byť príspevkom organizujúcej krajiny a na zvyšok sa mali zložiť zostávajúci členovia. V pražskej Veľkej Chuchli sa však napokon bežalo iba trikrát o 250 000 Kč, a to bez Rakúšanov, Maďarov a Slovákov. KMET Cup v uvažovanej podobe tým - zdá sa, že znova len dočasne - zanikol.

Kone v slovenskom tréningu zatiaľ získali na KMET Cupe tri prvenstvá: v roku 2002 zvíťazil Pretty Princ (majitelia Béla a Klára Bocskovci z Komáromu, tr. Ramazan Tugušev) na "Sprint", v sezóne 2006 Mideros na "Classic" a v roku 2007 jeho úspech pre MPL Racing Miroslava Pisklu obhájil Proud Boris (zhodne tr. Jaroslav Hanáček). Jediným jazdcom, ktorý sa už radoval na všetkých troch položkách, teda Classic, Mile i Sprint, je Seničan Jaroslav Línek.

Miroslav Piskla s cennou trofejou po Proud Borisovom víťazstve. Výrok: BOJ nos-hlava 

2. marca 2015, (obrázok hore: Proud Boris, CECHC Classic 2007 - foto Peter Friesenbichler)

Víťaz Slovenského derby 2001 Jan Korpas ukončil kariéru

Víťaz Slovenského derby 2001 s nemeckým Saitensohnom Jan Korpas vo veku 42 rokov ukončil jazdeckú časť svojej dostihovej kariéry. Oznámil to prostredníctvom Facebooku. Poslednú jazdu absolvoval v nedeľu vo švajčiarskom St. Moritzi. Pre Plnokrvnik.sk vysvetlil, že čoskoro podstúpi operáciu tváre ako konzekvenciu úrazu z jesene ("hlavička" od vzdorujúceho koňa) a vzhľadom na riziko vážnejších problémov pri opakovanom zranení v predmetnej oblasti mu lekári odporučili uzavrieť aktívnu činnosť.

Šampión jazdcov v SR zo sezóny 1993 "Korpi" Korpas nazbieral viac ako 180 prvenstiev na hladkých tratiach a vyše 100 v skokanskom odvetví. Podľa vlastných záznamov jazdil v deviatich krajinách a v každej dokázal aspoň raz triumfovať. Vyzdvihol napríklad úspech s Miderosom zo stajne MPL Racing Miroslava Pisklu na "trojkovej" skokanskej úrovni v sezóne 2008 v Miláne. Na Veľkej pardubickej bol najlepšie piaty (2009, Pocci).

Nemecký šampión prekážkových jazdcov 2007 a 2008 Korpas, ktorý sám seba vždy označoval za česko-slovenského džokeja, sa teraz bude naplno venovať pozícii asistenta kouča v berlínskej Rennstall Germanius s 15 koňmi. V budúcnosti chce sám disponovať trénerskou licenciou.

19. februára 2015

Nad prútenými prekážkami obhájil najvyššiu priečku Luminator

Od Nového roka už 6-ročný hnedák s írskym pasom Move Your Vision z domácej stajne OMS Vladimíra Levárskeho a opatery Zuzany Kubovičovej v Senici-Čáčove figuruje so známkou 86 kg na čele slovenskej klasifikácie dostihových koní za rok 2014. Poradie zverejnila internetová stránka Závodiska Bratislava (ZB). Druhý je maďarský Mediplomat (84) a tretí slovenský Legionar (83,5).

Najlepším príslušníkom ostatnej klasickej generácie, teda trojročiakov, podľa hodnotenia od hendikepera Richarda Dukesa bol s vysvedčením 82 kg úradujúci Kôň roka v SR Kilword (maj. Autoopravovňa Petra Strniska, tr. Peter Hlavenka). Nasledujú český hrdina Slovenského derby Love Me a nemecká dobyvateľka Oaks North Mum (po 81).

Medzi dvojročiakmi, teda turfovou omladinou na rovine, je jednotkou česká česká Dumnonia (71) pred tandemom krajanov - Oriental Sky (70), Linngar (68,5). Domácou jednotkou v tejto juniorskej kategórii je Donatelli (maj. MPL Racing Miroslava Pisklu, tr. Zuzana Kubovičová), s hodnotením 68 kg figuruje na štvrtej pozícii.

Nad prútenými prekážkami obhájil najvyššiu priečku Luminator (maj. MPL Racing, tr. Jaroslav Brečka) s klasifikáciou 75 kg. Zo stípliarov je na čele jeho stajňový aj tréningový kolega z centrály Javorec pri záhorskom Sobotišti Oldfieldroad prostredníctvom známky 69,5 kg.

Do rovinového hodnotenia sú zahrnuté všetky kone, ktoré absolvovali aspoň tri štarty alebo zvíťazili alebo sa umiestnili do piateho miesta v testoch so štatútom I. kategórie a vyšším. U koní zaregistrovaných mimo SR sa neberú do úvahy ich zahraničné výsledky.

Klasifikačná známka je hypotetickým vyjadrením výkonu v kilogramoch. Teoreticky platí, že kone by vo vzájomnom súboji pod rozdielnym hmotnostným zaťažením, ktoré zodpovedá práve hodnoteniu, mali dobehnúť do cieľa súčasne.

22. januára 2015, Luminator- foto Karel Juda

Luminator z MPL Racingu štvrtý v talianskom Grossete

Šesťročný ryšavý valach s írskym pôvodom Luminator zo slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu skončil v stredu štvrtý na skokanských dostihoch Gran Corsa Siepi di Grosseto v talianskom Grossete (živé ploty, 3600 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 23 000 eur). V sedle svojho zverenca bol džokej Jaroslav Brečka zo záhorskej centrály Javorec pri Sobotišti. Luminator mal na hipodróme Casalone ôsmich súperov a stávkový kurz 6,9. Zvíťazil český Khalsani (dž. Dirk Fuhrmann, 3,8).

10. decembra 2014

MPL Racing šampión prekážkových stajní 2014

Trojročný hnedák s írskym pôvodom Kilword z domácej dostihovej stajne Autoopravovňa Petra Strniska sa stal Koňom roka 2014 v SR. V ankete získal 64,44 % hlasov. Výsledky hlasovania priamych aktérov dostihovej prevádzky, funkcionárov, pracovníkov médií a ďalších odborníkov slávnostne vyhlásili v rámci 17. galavečera slovenského turfu, ktorý sa konal v sobotu v hoteli Bonbón v Bratislave - Petržalke.

Odchovanec Briana Millera Kilword oslovil najviac respondentov aj v kategóriách najlepší míliar, najlepší vytrvalec a najlepší trojročný žrebec (valach). Najlepším šprintérom aj štvorročnou či staršou kobylou je Alfkona, lídrom štvorročných či starších žrebcov (valachov) Autor, v sekcii trojročných kobýl sa presadila Fiorhead. Medzi dvojročnými juniormi si najviac priazne vyslúžili Kalypso of Gracie a Dumnonia, nad ľahšími skokmi Peer Cooper a v steeplechase Oldfieldroad. Zo slovenských odchovancov najviac upútal Sulman.

Trénerom roka sa v ankete Závodiska Bratislava (ZB) stal spomenutý šampión koučov na rovine Hlavenka (41,11 % % hlasov). Jazdcom roka je rovinový šampión Michal Abík (65,56 % hlasov). Zostávajúce najsledovanejšie kategórie šampionátov majú na čele Autoopravovňu Petra "Emana" Strniska (rovina - majitelia), MPL Racing Miroslava Pisklu (prekážky - majitelia) a Jaroslava "Čika" Brečku (prekážky - tréneri aj jazdci).

Víťazi slovenskej dostihovej ankety po sezóne 2014:

Kôň roka: Kilword (maj. Autoopravovňa Petra Strniska, tr. Peter Hlavenka, SR)

Tréner roka: Peter Hlavenka (SR)

Jazdec roka: Michal Abík (SR)

Podrobné výsledky hlasovania:

Kôň roka: 1. Kilword 58 hlasov (64,44 %), 2. Fiorhead 17, 3. Sulman 9, 4. Love Me 3, 5. Legionar, Najinska a Petit Arc En Ciel po 1.

Tréner roka: 1. Peter Hlavenka 37 hlasov (41,11 %), 2. Samuel Sokol 15, 3. Michal Ročák a Jaroslav Brečka po 9, 5. Jaroslav Hanáček 5, 6. Zuzana Kubovičová a Jozef Rosival po 3, 8. Zdeno Koplík 2, 9. Miroslav Stančík 1 (piati respondenti nezvolili žiadneho trénera, jeden hlas bol neplatný).

Jazdec roka: 1. Michal Abík 59 hlasov (65,56 %), 2. Róbert Šara 12, 3. Tomáš Lukášek 8, 4. Jaroslav Línek 5, 5. Jaroslav Brečka 2, 6. Ján Havlík, Peter Hodáň a Zdenko Šmida po 1 (jeden hlas bol neplatný).

Víťazi jednotlivých sprievodných kategórií:

Najlepší šprintér: Alfkona 66,7 % hlasov

Najlepší míliar: Kilword 34,4 %

Najlepší vytrvalec: Kilword 38,5 %

Najlepšia dvojročná kobyla: Dumnonia 75,0 %

Najlepší dvojročný žrebec (valach): Kalypso of Gracie 55,2 %

Najlepšia trojročná kobyla: Fiorhead 75,0 %

Najlepší trojročný žrebec (valach): Kilword 69,8 %

Najlepšia štvorročná a staršia kobyla: Alfkona 71,9 %

Najlepší štvorročný a starší žrebec (valach): Autor 38,5 %

Najlepší prútenkár: Peer Cooper 79,2 %

Najlepší stípliar: Oldfieldroad 85,4 %

Najlepší kôň slovenského chovu: Sulman 56,3 %

6. decembra 2014, Oldfieldroad - foto Diana Ronovská

Oldfieldroad z MPL Racingu víťazom Veľkej slušovickej

Šesťročný biely valach s írskym pasom Oldfieldroad zo slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu sa v utorok pri preferujúcom stávkovom kurze 3 stal víťazom Ceny hajtmana Zlínskeho kraja - Veľkej slušovickej steeplechase v Slušoviciach neďaleko juhomoravého Zlína (st. ch., I. kat., 5200 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 150 000 Kč). Získal prémiu 75 000 Kč. V sedle bol jeho tréner zo záhorskej centrály Javorec pri Sobotišti a zároveň džokej Jaroslav Brečka.

Šesťročný tmavohnedý valach Mr Pamperito (maj. KCL Slovakia, tr. a dž. Jaroslav Brečka) skončil za honorár 7500 Kč tretí na Cene spoločnosti SWS (st. ch., III. kat., 3800 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 50 000 Kč). Na rovinách sa z prítomných slovenských jazdcov raz presadil čerstvý domáci šampión Michal Abík (Santino).

28. októbra 2014

Orphee des Blins s čistým hetrikom na Veľkej, Cardam 13.

Jasne favorizovaná dvanásťročná domáca hnedka s francúzskym pôvodom Orphee des Blins zo stajne DS Pegas Jiřího Trávníčka v nedeľu po boji o 0,75 dĺžky v čase 9:08,25 min zavŕšila čistý hetrik svojich triumfov na Veľkej pardubickej steeplechase s Českou poisťovňou v Pardubiciach (st. ch. - c.-c., Listed, 6900 m, pre 6-ročné a staršie kone, celková dotácia 5 miliónov Kč), najznámejších prekážkových dostihoch pevninskej časti Európy.

Slovenský Cardam (MPL Racing Miroslava Pisklu, tr. a dž. Jaroslav Brečka) sa na trati vyskytoval v trpezlivej tretej vlne, o kontakt prišiel až po vybehnutí na vonkajší trávnatý ovál a finišoval trinásty. Rodák z Dunajskej Stredy Jiří Kousek skončil v sedle vlastného zverenca Universe of Gracie (133) zo stajne BORS Břeclav Luďka Mikuleckého na lichotivej štvrtej priečke pred Kasimom (dž. Marcel Novák, 21).

Slovenský džokej Lukáš Matuský, ktorý na nedeľňajších sprievodných testoch povzbudivo nazbieral dve prvenstvá s českými koňmi (Marmiton, Shaman) spadol z domáceho Peintre Abstraita (maj. Elektromontáže Svatoslava Mičku, tr. Radek Holčák) na Írskej lavici, teda prekážky hneď za Taxisom, na ktorom sa skončili nádeje tria Amaragon, Nikas, Zulejka (v jej prípade to bol fatálny pád).

Luminator z MPL Racingu obhájil triumf v Pardubiciach

Šesťročný ryšavý valach s írskym pôvodom Luminator zo slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu v nedeľu v Pardubiciach obhájil svoj vlaňajší triumf na prestížnych skokanských dostihoch Krištáľový pohár podporovaný firmou Elton hodinárska, a. s. Prim Manufacture 1949 (prútené prekážky, NL, 4100 m, pre 4-ročné a staršie kone, dotácia 200 000 Kč), hoci dlho cválal na poslednej pozícii. V oblúku pred cieľovou rovinkou však už bol na blízkej druhej priečke, následne dokonca prevzal vedenie a za posledným skokom bojovne v čase 5:02,65 min odolal domácemu spolufavoritovi Barateusovi (dž. Josef Bartoš). V sedle bol tréner Jaroslav Brečka, ktorý pôsobí v centrále Javorec pri záhorskom Sobotišti. Luminator triumfoval medzi 11 aktérmi iste o 0,75 dĺžky, pre "bielo-červených" zarobil 100 000 korún.

"Luminator dnes nešiel natoľko dobre ako pred rokom, ked triumfoval o 14 dĺžok. Na vine bola najmä rozbitá pôda. Bez ohľadu na to je to veľmi dobrý kôň," skonštatoval "Čiko" Brečka podľa webu Galopp Reporter. "Vlani som si to užil ďaleko viac, pretože on vtedy zvíťazil oveľa suverénnejšie. Pre túto sezónu určite skončil. Plán na nasledujúcu ešte nemáme, ale pravdepodobne ho čakajú nejaké štarty v Taliansku a takisto návrat do Pardubíc," predznamenal Miroslav Piskla.

12. októbra 2014

Džokej Brečka pred Veľkou pardubickou: "Je to ako sex"

Slovenský džokej Jaroslav Brečka bude v nedeľu v sedle svojho zverenca Cardama z MPL Racingu Miroslava Pisklu štartovať tretí rok v rade a deviaty raz celkovo na Veľkej pardubickej steeplechase, na ktorej už v sezóne 1992 triumfoval so senickým Quirinusom.

"Veď práve to, že som Veľkú už vyhral... Človek vtedy dostane takú dávku adrenalínu, že to chce znova a znova a znova. Je to ako so sexom. Ten pocit nedá spať a furt za tým ideš. Garantujem, že ja tú Veľkú ešte raz vyhrám, aj dvakrát, dokážem to! Mám teraz viacero sľubných koní pre budúcnosť - Peera Coopera, Oldfieldroada. Ja tým Čechom dám! Orphee des Blins nebude behať večne, cudzincov štartuje čoraz menej a napríklad teraz je tam nejakých päť naozaj silných koní, ale zvyšok nováčikovia či žiadne úplné delá, skôr také prd kone, s ktorými sa Cardam podľa mňa môže merať," povedal pre agentúru SITA "Čiko" Brečka, ktorý pôsobí v záhorskej centrále Javorec pri Sobotišti.

Desaťročný hnedý valach s francúzskym pasom Cardam má stávkový kurz 100 aj preto, lebo júnová miestna kvalifikácia na 5800 m (8. miesto) bola jeho prvým vystúpením na trati nad päť kilometrov od roku 2009. Medzičasom dosiahol v Pardubiciach tri prvenstvá, ale všetky na vzdialenosť 3300 m. Teraz ho čaká porcia 6900 m, teda viac ako dvojnásobok.

"Je u mňa najstarší a najskúsenejší, s nikým iným som nemohol ísť. Navalil som doňho toľko objemovej roboty, koľko sa dalo. On vo svojom veku už nemá tú niekdajšiu rýchlosť, o to lepšie by to mohlo byť s vytrvalosťou. Základná ambícia je prejsť kurz. Netvrdím však, že vopred skladáme zbrane a pôjdeme len na istotu. Päť kilometrov ho chcem nechať v pokoji, potom nech sa predýchne a od 'pomníčkov' na to dupneme. Vtedy už budú mnohí súperi 'blvať'. Možno bude 'blvať' aj ten môj, ale na tréningoch som ho pripravoval presne na takýto priebeh. Pred polhodinou som z neho zliezol po záverečnej práci, je úplne fit, všetko od toho júna až po dnešok bolo podľa plánov," skonštatoval 48-ročný myjavský rodák Brečka, ktorý na Veľkej chýbal od roku 2003 do predvlaňajška.

Cardam odcestuje do dejiska už v piatok. "Obávam sa prakticky len toho, že bude príliš pevná pôda. On je totiž totálny bahňák. Všetky dlhšie práce od kvalifikačky išiel práve na takom podklade, stále pršalo. Nemôžem naňho povedať jediné krivé slovo. Zvládal to parádne a stopercentne. Ani by som si nedovolil dať ho tam, ak by to bolo inak. Do nedele už asi nenaprší, ale na trati je dosť oráčiny na to, aby si mal kde zgustnúť. Nemá rád teplo, to ho zabíja. Urobil som chybu, že som s ním nešiel hneď májovú kvalifikáciu. V tej júnovej predvádzal parádny výkon, ale z toho počasia akoby 600 metrov pred cieľom narazil do brány. Našťastie, niečo také nám teraz nehrozí," predznamenal niekdajší účastník Veľkej národnej steeplechase v anglickom Liverpoole Brečka.

Rovnaká kombinácia majiteľa, trénera a jazdca mala v roku 2012 na Veľkej pardubickej v hre Le Jackpota (15.), vlani Brečka nedokončil s Bodyguardom (maj. OMS Vladimíra Levárskeho a Petra Šimečka, tr. Michal Ročák). Le Jackpotov štart bol prvým vystúpením adepta zo slovenského tréningu od roku 1996 (Voves). "Le Jackpot už je na dôchodku u pána Šimandla v Rohove. Stále mal problémy s medzikostným svalom a ja som v žiadnom prípade nechcel tomu koňovi robiť zle," podotkol Brečka.

10. októbra 2014, Cardam - foto Diana Ronovská

Oldfieldroad víťazom  Veľkej starohájskej

Na 39. Veľkej starohájskej steeeplechase (4500 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 3300 eur, video) triumfoval po boji o 0,5 dĺžky šesťročný biely valach s írskym pôvodom Oldfieldroad (kurz 3) z MPL Racingu Miroslava Pisklu. V sedle bol tréner z Javorca pri Sobotišti Jaroslav "Čiko" Brečka.

MPL Racing sa presadil aj o pol hodiny neskôr zásluhou veterána Proud Borisa (video). Už desaťročný ryšavý valach s nemeckými papiermi deklasoval súperov na úrovni rovinovej V. kategórie o 14 dĺžok. Kôň roka 2007 v SR je v opatere Jaroslava Hanáčka v centrále Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku a pobádal ho jazdec Lukáš Matuský. Proud Boris išiel na štart so štatistikou 57 vystúpení, 18 víťazstiev, zisk 206 742 eur. Priložil 650 eur.

28. septembra 2014

So Fantastic po roku opäť druhý nad ľahšími skokmi v Prahe

Osemročný tmavohnedý valach s britským pôvodom So Fantastic zo slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu skončil v nedeľu o 2,25 dĺžky druhý z desiatich na významnom pražskom skokanskom Zlatom pohári Elektrizácie železníc (prútené prekážky, I. kat., 4200 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 360 000 Kč). Zverenec Jaroslava "Čika" Brečku zo záhorskej centrály Javorec pri Sobotišti (kouč bol aj v sedle) si teda zopakoval svoje vlaňajšie umiestnenie na tomto súperení. Získal prémiu 82 800 Kč.

Ďalších 2500 Kč pre "bielo-červených" pridal päťročný ryšavý valach z Pisklovho chovu Russell za piaty post s mankom 16,25 dĺžky na Cene spoločnosti Českomoravská železničná opravovňa (prútené prekážky, IV. kat., 3300 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 50 000 Kč). Brečkovho zverenca pobádal jazdec Josef Borč.

7. septembra 2014

Proud Boris aj Jihlava vo Vroclave na druhom mieste

Proud Boris v majetku slovenskej dostihovej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu aj Jihlava vo vlastníctve subjektu Žďárský SK skončili v nedeľu na druhom mieste na prekážkarských súpereniach v poľskom Vroclave. Segona z Agroliptu Karola Liptáka bola ôsma. Všetkých troch zverencov Jaroslava Hanáčka zo záhorskej centrály Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku viedol jazdec Lukáš Matuský. Proud Boris absolvoval prútené prekážky na 3400 m o 14 000 zlotých, Jihlava steeplechase na 4000 m o 17 500 zlotých. Zarobili dovedna 7200 zlotých (3200+4000), čo je v prepočte približne 1700 eur. Vrcholom programu boli "dámske" klasicke Oaks - Nagroda Liry na 2400 m o 105 000 zlotých. Triumfovala domáca Zielona Herbatka (dž. Szczepan Mazur).

10. augusta 2014

So Fantastic z MPL Racingu zvíťazil v Pardubiciach

Osemročný tmavohnedý valach s britským pasom So Fantastic zo slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu zvíťazil v sobotu za 4:43,41 min iste o 4,25 dĺžky v českých Pardubiciach na skokanských dostihoch Cena Almanzora (prútené prekážky, III. kat., 3900 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 80 000 Kč). V sedle vlastného zverenca bol džokej Jaroslav Brečka, ktorý pôsobí v záhorskej centrále Javorec pri Sobotišti. So Fantastic získal pre bielo-červených prémiu 40 000 korún.

Päťročný ryšavý valach s českým pôvodom Russell (maj. MPL Racing, tr. Jaroslav Brečka, jazd. Josef Borč) bol za honorár 16 500 Kč o 6,5 dĺžky tretí na Cene Dostihového klubu (steeplechase, II. kat., hdcp, 3400 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 110 000 Kč). Šesťročná hnedka českej proveniencie Rain Magna (maj. KCL Slovakia, tr. a dž. Jaroslav Brečka) bola siedma na Cross-country Cipíska (st. ch. - c.-c., III. kat., 4200 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 80 000 Kč).

26. júla 2014, So Fantastic, Miroslav Piskla, Ľubica Pisklová a Jaroslav Brečka - foto Šárka Votavová 

Proud Boris z MPL Racingu druhý vo Vroclave

Na nedeľňajšom dostihovom mítingu v poľskom Vroclave bežali a skákali štyria zverenci Jaroslava Hanáčka zo záhorskej centrály Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku, najlepšie pochodil najrenomovanejší z nich. Kôň roka 2007 v SR, už 10-ročný ryšavý valach s nemeckým pasom Proud Boris z MPL Racingu Miroslava Pisklu, bol o 0,75 dĺžky druhý v súperení cez prútené prekážky na 3200 m o celkovú dotáciu 14 000 zlotých. Na hipodróme Partynice ďalej skončila Jihlava (maj. Žďárský SK) tretia a Segona (maj. Agrolipt) štvrtá, Kansas (maj. Bábolna SK) nedokončil. Dovedna to znamenalo výťažok 6400 zlotých, v prepočte približne 1500 eur. Kvarteto bez výnimky viedol jazdec Lukáš Matuský.

29. júna 2014

Pisklov odchovanec Fernando suverénom III. kat. v Prahe

Štvorročný ryšavý valach Fernando, ktorý je odchovancom MPL Racingu Miroslava Pisklu, v nedeľu za 2:25,46 min iste o 2,5 dĺžky pri stávkovom kurze 11 zvíťazil na dostihoch "Cena jázd na poníkoch zadarmo" v pražskej Veľkej Chuchli (rovina, III. kat., 2200 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 60 000 Kč). V sedle zverenca domácej trénerky Heleny Blažkovej z Lysej nad Labem bol džokej Jaromír Šafář mladší. Fernando po plemenníkovi Sabiango z chovnej kobyly Fortaleza (po Lomitas) zarobil pre stajňu Sedrik 30 000 korún. Na príprave sa podieľa Ludvík Haris, spolu s Gabrielou Francistyovou dlhoročný spriaznenec turfových aktivít "bielo-červenej" kombinácie MPL Racingu.

21. apríla 2014

Jarnú cenu Petržalky vyhral Oldfieldroad

Šesťročný biely valach s írskym pôvodom Oldfieldroad zo slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu sa v čase 4:37,86 min iste o 2,75 dĺžky stal víťazom nedeľňajšieho 41. ročníka skokanskej Ceny starostu mestskej časti Bratislava - Petržalka / Jarnej ceny Petržalky (steeplechase, 3800 m, pre 5-ročné a staršie kone, dotácia 2300 eur), z historického hľadiska tradične najsledovanejšej súčasti úvodného mítingu slovenskej dostihovej sezóny v bratislavskom Starom háji. V sedle bol tréner a zároveň džokej zo záhorskej centrály Javorec pri Sobotišti Jaroslav "Čiko Brečka, ktorý sa z triumfu na JCP radoval po 19 rokoch odmlky (Cygaret 1995).

Oldfieldroad mal medzi tuctom aktérov stávkovú kvótu 4,2. Druhý skončil Manifestation (dž. Jaroslav Myška, 8,0) a tretí bol ďalší český kôň Catch Life (dž. Josef Bartoš, 4,1). Administratívne maďarský obhajca prvenstva Quai Brany (dž. Dušan Andrés, 9,6) spadol na Starohájskom skoku. Hrdina predvlaňajšej edície tohto testu a účastník Veľkej pardubickej steeplechase 2013 Bodyguard napokon neštartoval.

Brečka sa v nedeľu radoval aj na kvalitne obsadenom súperení cez ľahšie skoky, čiže prútené prekážky, a to zásluhou Peer Coopera tiež z MPL Racingu.

13. apríla 2014

Sezóna stajne MPL Racing objektívom kamery

Flashovky: Línek: „Bude to ťažšie"

 Džokej Jaroslav Línek nedávno skóroval na Maďarskom derby tretí raz v kariére. V nedeľu zasadne do sedla Taggertona, ktorého dôverne pozná z predchádzajúcich štartov.

Stavebný materiál
Príslušenstvo k stavebninám, naradie, chémia.
Dvere, parkety, príslušenstvo
Výstavba/realizácia
rodinných domov
Expresná dodávka stavebného materiálu
Kompozitný zatepľovací systém
Prevádzka dostihovej stajni
MPL Česká republika